Social Icons

www.isvecteyasam.com

21 Ağustos 2012

İsveç'te Yaşamak İstiyorum. Ne yapmalıyım?

Sanırım başlık bu yazının içeriğini çok iyi bir şekilde belli ediyor. Ben İsveç'ten ayrılmaya hazırlanırken,İsveç'e gelip burada yaşamak isteyen insanlardan emailden ve ayrıca facebook sayfasından bir sürü mesaj alıyorum. Ne yapabiliriz de İsveç'te yaşayabiliriz diye. Sözü fazla uzatmadan İsveç'e nasıl yerleşilebileceği/ kapak atılabileceği yada göç edilebileceğini anlatacağım yazıya geçelim.

İsveç'e göç edip yerleşmek isteyenler için bunun birçok yolu var. En kolay yolu elbette ki, elinizde herhangi bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinin pasaportu olması. fakat biliyorum elinde passaportu olanların bu yazıya ihtiyacı yok.

Buyrun yazinin detaylarina..

1. Üniversite yoluyla İsveç'e gelmek/yerleşmek - Lisans/Yüksek Lisans

Eğer Türkiye'de lisans eğitiminizi almışsanız ve İsveç'te master/yüksek lisans yaparak burada yaşamaya başlayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla göçmen broşu (migrationsverket) vizenizi yıllık olarak yeniliyor ama master tezinizi zamanında yapmayarak, biraz geciktirerek elinizdeki vizenizi uzatabilirsiniz, en azından bir süreliğine. Bu sürede size burada iş bulmanız için iyi bir fırsat olabilir. 

Fakat maalesef İsveç'te master yapmak isteyenler yıllık yüklü bir miktarı gözden çıkarmak zorundalar. İsveç'te master yapmak isteyenler aklındaki soruların cevaplarını buradan bulabilirler.

Eğer yok ben yüksek lisans  değil normal lisans programı okumak istiyorum derseniz. Bu biraz daha zor gibi.
En iyisi bu bölümü burada lisans okuyan birisinden dinleyelim.

"İlk önce lisans eğitimi de paralı, evet. Okula başvurabilmek için ilk önce isveççe ve ingilizce yeterliliğini almak gerekiyor, onun dışında Türkiye´de lisede fen bölümü bitirince kimya B, fizik B, Matematik D seviyesinde yeterlilik veriyorlar. Tabii bu anadolu liseleri için geçerli düz liseleri bilmiyorum ama  burada bilgiler yazıyordu. Mesela ben İsveççe ve ingilizce yeterliliği KTH´nun kendi sınavlarından aldım. Burada yazıyor sınavın bilgileri. Bu sınava girmek için personnummer (Isvec kimlik numarasi) gerekir mi tam olarak emin değilim ama yabancı öğrenciler geldiğine göre bir yolu vardır sanırım. Yıllığı mühendislik bölümleri için 145000 kron diye duymuştum ayrıca 70 kusur bin kron da yıllık geçim için para göstermek gerekiyor bankada. Puanlama sistemi de suna göre hesaplanıyor. Türkiye´deki diploma notu önemli yanı. ÖSS´nin bir getirisi yok. Ayrıca İsveççe yeterliliği Tisus´tan da almak mümkün, biliyorsundur zaten. Kısacası İsveççe ve ingilizceyi hallettikten sonra hemen herşey paraya bakar. Ama değer mi bilmiyorum, İngiltere´de daha iyi fırsatlar olduğunu duymuştum.".

Genelde birçok lisans programı isveççe eğitim vermekte ve isveççe eğitim alabilmek içinde TISUS isimli isveççe sınavını geçmeniz gereklidir. Yök ben isveççe değil ingilizce varsa ondan alayım dersenizde, evet ingilizce programlar gün geçtikçe artmakta ve onlara da buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru koşulları ile de detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Yök tabi Türkiye'de şu an üniversite okuyorsanız, okulunuzun Işveç'teki üniversitelerle Erasmuş gibi öğrenci değişim programları varsa onlardan da faydalanabilirsiniz.

Master eğitimında sonra iş bulamayıp, memleketlerine dönemk zorunda kalan birçok arkadaşım var ama gene iş bulupta buraya yerleşen birçok arkadaş tanıyorum yani şansınız 50/50 ve sizin ne kadar aktif bir öğrenci olamniza bağlı ev tabi isveççe seviyenize.

2. İş yoluyla İsveç'e yerleşmek

İş yoluya İsveç'e yerleşmek isteyenlerin yapacağı tek şey internetten, kariyer sitelerinden yada İsveç iş bulma kurumundan (Arbetsförmedlingen) iş ilanlarına bakıp, başvurularını yapıp, bir iş bulmak. Ama unutmayın ki yurtdışından eleman alan birçok şirket genelde burada bulamadıkları elemanları yada özellikleri aramaktalar. O sebepledil konusunda, genel yetenekleriniz ve sosyal hayatınız konusunda epey cazip bir CV'ye sahip olmanız gerekmektedir.

Bazı kariyer sitelerinin adresleri:
http://www.adecco.se/
http://www.arbetsformedlingen.se/ (İş bulma kurumunun sitesi)
www.academicwork.se
http://www.monster.se/
http://www.academicwork.se/
https://www.poolia.se/
www.jobb.se

Eee, peki Onur İsveç'te bir sürü kebapçı, pizzacı Türk var onlar nasıl geldiler oraya derseniz, derim ki, onların bir çoğu zaten ilk gelen Türk göçmenlerin çocukları ve babalarından kalma işyerlerini devralmış durumdalar. Ama elbette onlarda bir şekilde Türkiye'de ki tanıdıkalrini getiriyorlar İsveç'e. Hah şimdi oldu bizde zaten bunu duymak istiyorduk diyor olabilirsiniz. Evet "çakma" sahte işlerle de buraya gelebilir ve yerleşebilirsiniz. Bu nasıl olacak peki?

Öncelikle bir tanıdık bulmanız gerekmekte İsveç'te iş sahibi olan. Ardından bu tanıdığınız belli bir iş ilanını İsveç iş bulma kurumunun sitesinde yayınlamalı belli bir süreyle, sanırım bir'iki ay kadar. Tabi bu arada bu iş ilanian İsveç içinden yapılan başvuruları bir şekilde savuşturması lazım bu tanıdığınızın. Çünkü kuralla şu şekilde. İş veren öncelikle İsveç içinde eleman aramalı, fakat belli bir süre içinde isveç'te aradığı elemanı bulamadığı durumda AB ülkelerinden eleman ihraç edebilir. bunun içinde belli süre eleman araması lazım AB içinde. Baktı AB içinde de kimse(!), bir elemanda aradığı özellikleri karşılamıyor, işte o zaman AB dışından eleman aramaya başlayabilir. Bundan sonrası sadece sizin o ise başvurmanıza kalmış. Sonrasında işveren hem iş bulma kurumuna hem de göçmen bürosuna aradığı elemanın siz olduğunu bildirdiği taktirde İsveç biletini kapmış olursunuz. Hayırlı olsun ama burada ufak işlerde çalışmak Türkiye'de çalışmaktan daha zordur onuda söylemiş olayım.

3. Aile bağı ile İsveç'e yerleşmek

Tamam İsveçli bir Türk kızına yazın tatil için geldiği Türkiye'de gönlünüzü kaptırdınız, oda sizden hoşlandı mı, o zaman işiniz kolay artık. yapacağını tek şey elinize alacağınız çikolata ve bir buket çiçekle kızı babasından istemek. Eğer oda olur verirse, evliliğinizi yıldırım nikahıyla tamamlayıp, İsveç için gerekli vizeyi elinize alırsınız. Ki zaten burada ki Türk kızları için de Türk erkekleri İsveçli erkeklere göre daha popülerler :) Aynı süreci gönlünüzü kaptırdığınız İsveç kızlarıylada yaşayabilirsiniz ama o kız isteme olayını atlayalım tamam mı? Bir dakika, bir dakika, biz Türk kızları da İsveç'e yerleşmek istiyoruz biz ne yapacağız derseniz, sizler içinde aynı süreç geçerli. Burada da isveçli yada Türk delikanlımız elinde buketi ve çikolatasıyla babanızın elini öpmeli değil mi? :) Sonrasında sizde aldınız işte vizeyi.

Yök be Onur, kim dedi evlenmek istediğimizi bizim derseniz, İsveç size başka hiçbir ülkenin sunmadığı harika bir fırsat sunuyor. O da "SAMBO" (sambu okunuyor). Yani bir çiftin (kız-kız, kız-erkek, erkek-erkek) evlenmeden aynı evde birlikte yaşaması anlamına gelen kelime. Sizde göçmen bürosuna gerekli dökümanlarla başvuru yaptıktan en fazla 6 ay sonra İsveç vizesini almış oluyorsunuz. Ama şu da var sonrasında birkaç yıl birlikte aynı adreste oturmanız gerekiyor.

Tabi benim ne evleneceğim, ne de birlikte yaşamak istediğim birisi var, ben sadece İsveç'e yerleşmek istiyorum derseniz. Onunda çözümü var. Sahte "sambo"'lar. Bazı kişiler belli bir ücret karşılığı sizlerle sambo olmayı yada daha doğru tanımla göstermelik smbo olup, aynı adresi göstermelik birkaç yıl paylaşmayı kabul ediyorlarmış. Ama bu riskli bir durum, ne de olsa yüklü bir miktarı kaybetmekte var.

4. Gönüllü olarak İsveç'e gelmek/yerleşmek

Evet baka bir yolda kimseye, hiçbirşeye bağlı olmadan İsveç'e gönüllü olarak gelip, 6-12 ay arasında hiçbir ücret ödemeden, tüm masraflarınız karşılanarak gönüllü oalrak çalışmak. Ben ilk İsveç'e bu şekilde gelmiştim, bloğu okuyanlar bilir. Bence en iyi yollardan birisi ve hatta en ucuzu suan için sanırım bu yol, tabi evlenmeyi göze almazsanız. :) Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) yada ingilizce adıyla European Voluntary Service (EVS) hakkında detaylı bilgi almak için buraya, buraya ve buraya bakabiliriniz. Yada blogtaki 2006-2007 yılları arasında ki yazıları mı okuyabilirsiniz. geçen bir çift sormuştu aynı projeye her ikside alınabilir mi diye. EVET alınabilir ama bu da projeye bağlı, proje koordinatorları ile konuşmanıza bağlı.


Yukarıdaki yolların hepsi zahmetli ve kimileri de oldukça pahalı. Hiçbirini istemiyorsanız, İsveç'e turist olarak gelip, kaçak yollardan kalabilirsiniz ama İsveç'in tadını çıkartabilir misiniz bilmiyorum.

Şaka bir yana benim bildiğim tüm yollar bunlar. Umarım İsveç'e yerleşmek isteyenlere yardımcı olur. Şimdiden hepinize kolay gelsin!

167 yorum yapıldı!.:

 1. Merhaba. Ben dil öğrenmek amacıyla AGH yapmayı düşünüyorum. İlk tercihim ingilizcenin yoğun konuşulduğu irlanda isveç vs.. Bana ülke ve proje seçiminde nasıl tavsiyeler verebilirsin? ve şunu merak ediyorum; AGH yaparken normal bir işte çalışmak yasak ama buna nasıl bakıyolar, kaçak çalışabiliyo muyuz? bikaç küçük sorum daha olucak eğer mail atabilirsen çok memnun olurum: mehmeterdem00@gmail.com

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Mehmet,
  Agh'ni eger ingilizce ogrenmek amacli yapmak istiyorsan, bence direk ana dili ingilizce olan ulkeleri sec derim. Ama bence proje secerken en onemli sey projeden keyif alacagini dusunmen, cunku zamaninin buyuk cogunlugu proje ile gececek. Eger projeden keyif almazsan, orada bulundugun her dakika sana zindan olacaktir.Is konusunda ise, evet, calisma iznin olmuyor.kacak calismaya kimsenin iyi bakacagini sanmiyorum ama gene de kacak calisabilirsin. Muhtemelen geceleri falan. Ama agh'den alacagin cep harcliginin sana yettigini umarim biliyorsundur.

  YanıtlaSil
 3. Agh bittikten sonra isveçte kalabilme şansım var mı? Agh alınırken verilen turist vizesi mi yoksa başka tür bir vize mi?

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. AGH yaptiktan sonra kalma sansin tamamen sana bagli. Yani eger okul yada is bulursan elbette kalabilirsin. AGH icin verilen vize calisma ve oturma hakki ama calisma hakki sadece yapacagin proje ile sinirli. Vizenin uzerinde nerede calisacagin yazili olacaktir.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Peki agh ile aldığımız vize ile proje bittikten sonra agh ile katıldığımız ülke dışında başka bir ülkeye gidip orda iş bulup ve ya okula yazılıpvize alma şansımız var mı ? Yani agh görevi yaptığımız ülkeden başka bir ülkeye kapağı atmak gibi :)

  YanıtlaSil
 7. Taner Doruk, maalesef verilen vize sadece o ulke icinde calisma, o projede calisman icin veriliyor. Fakat elbette baska bir ulkede bir is bulursan, yeni vizeye basvurman gerekecektir.

  YanıtlaSil
 8. isveçte evlenip yaşamak ve lisans eğitimi almak istiyorum bu konuda daha fazla bilgi paylaşırmısınız lütfe

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. ben bilgisayar mühendisiyim evliyim 1 de kızım var isveçe yerleşmeyi istiyoruz. önereceğin yol nedir. rahat iş bulabilirmiyiz.

  YanıtlaSil
 11. Alperbeurden, elimden geldigince fazla bilgi paylasmak isterim fakat son birkac aydir is sebebiyle Cin'de bulundugumdan pek fazla bilgi paylasmaya vaktim olmuyor. Ama elimden geleni yapmaya calisacagim.. :)

  YanıtlaSil
 12. emre can topal, linklerin verildigi yazi eski bir yazi oldugundan linklerde sorun olabilir. Fakat sana onerim google'da "evs project database" veya "ulusal ajans" diye aratirsan tum gerekli bilgileri oradan bulabilirsin.

  YanıtlaSil
 13. turgut ermercimek, bilgisayar muhendisligi Isvec'te populer olan bir konu. Ozellikle yazilim, programlama ve son "cloud" konularinda. Muhtemelen is bulma sansin vardir, ozellikle belirtilen konularda bilgiliysen. Arbertsförmedlingen'in (isvec is bulma kurumu) yada diger kariyer bulma sitelerine bak derim is icin. Kolay gelsin. Mutlu haberlerinizi bekliyorum ;)

  YanıtlaSil
 14. iyi günler. bu sene iktisat bölümünü okumaya başladım. lisans veya master eğitimimi isveç'te yapıp isveç'e yerleşmeyi istiyorum. bölümüm ile ilgili isveç'te açık var mı? maaşları nedir? isveç'in artı ve eksileri vs. bildirirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 15. ben avusturya vatandasiyim burdan bikdim ve buralar bittki artik isvece yerlesmek istiyom ne yapmam lazim yerlesebilirmiyim ailecek avusturya vatandasiyiz esimin disinda yardimci olrsaniz sevinirim tskrler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Isvec'e gelmenizde sizin icin herhangi bir vize problemi O sebeple eger elinizde yeterli mali imkanininz varsa ve bir sure calismadan gecinebilirseniz, size onerim isvece yerlesip, hemen isvecce kurslarina kayit olmaniz ve o arada is aramaniz olacaktir. Kolay gelsin.

   Sil
  2. Ben de agh olarak isveçi seçmek istiyorum bu konuda nasıl bir yol çizmeliyim motivasyon mektubu felan artı agh kapsamında bahsettiğiniz o ücretsiz isveçce kursuna gitme şansım olabilir mi yasal çerçeve içinde agh kapsamında iken iş bulur ya da girersem ya da ne yapmalıyım oturum için bu konuda ciddi derecede yönlendirmeye ihtiyacım var ben tarımcıyım agriculter iş ilanı bana uygun sanırım artı cvmde aktif dillere de merakım var hem İngilizcemi hem isveçcemi geliştirmek bana eşsiz bir duygu yaratır peki şimdi siz ne yapıyorsunuz.. Vatandaşlığı aldıktan sonra ücretsiz olarak üniversitelerine yazılabilir miyim? Bu konuda acil yönlendirmelerinize ihtiyacım var İngilizcem pre ıntermediate seviyesinde tek eksiğim aslında kelime dağarcığı bir de kalıplar düzgün cümle yani.. Agh kapsamında orada en iyi hangi projeler var?

   Sil
  3. Merhaba,
   Benim sana tavsiyem, dil konusunu cok fazla takma cunku belli seviyede oldugunu soyluyorsun ve bu sana yeter basta, zaten zamanlada dilin gelisir.

   AGH icinse, deneyimlerinden dolayi tarim alaninda proje bulursan kabul edilmen kolay olabilir.Ucretsiz universite icin vatandasligi almana gerek yok, kalici vize aldigin zamanda ucretsiz egitimden yararlanabilyorsun.

   Ucretsiz dil kursu icin ev sahibi kurulusunla gorus cunku mesele ben agh yaptigim zaman biz ozel dil dersi verilmisti gonulluler olarak haftada birkac saat.

   Projeleri agh proje veritabanindan bulabilirsin.

   Kolay gelsin!

   Sil
  4. Cevabınız için çok teşekkür ederim sizinle irtibatta olmamın bir sakıncası var mıdır ben cv mi gençtur a ing olarak motivasyon mektubumu da ing olarak aktarmayı düşünüyorum kalıcı vizeyi istersem yapabilir mi sanırım siz de gençtur u istediniz şuanda isveçte misiniz ev almak istesem hem çalışırken biriktirsem çarçur eden değil biriktirmeyi seven birisiyim böyle bir proje başlığı da gördüm ben bağcılık teknikeriyim artı 2. üniversite olarak işletme açıköğretim okuyorum 15 dersim kaldı öğrenci konumunda gitmem daha mı sağlıklı olur bir ders bırakıp okulu dondurup isic ten yararlanmak ve kalıcı vize olarak alsam bunu kabul eder mi aracı kurum bu mümkün mü ilk kez yurtdışı deneyimim olacak.. Yasal uyarı bizimle bağlantı kurun kısmını türkçe yaptım sonra kuruluşun ülkesi seçeneğini sadece sweden seçtim agh akreditasyon türü any olarak bıraktım bir de kuruluş faaliyet konusunu agriculture, forestry and fisheries i seçtim doğru aratma yapmışım değil mi aradığım link te şu http://europa.eu/youth/evs_database_tr .. Bir sakıncası yoksa sizinle iletişimde olabilir miyim yaşam koşulları nasıl sağlık konusu nasıl oraya giden tecrübe eden birkaç insanın yorumlarını okuyunca merak eetim açıkçası mail adresim bu mesleği yapmak için ne yapabilmem gerek nasıl bir yol almalıyım motivasyon mektubumu sadece isveç olarak mı almalıyım? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. O ülkenin artılarını ve eksilerini kendinizce belirtebilir misiniz? Yaşanabilinecek bir ülke midir ya da başka diğer ülkelerden öneriniz var mıdır bu meslekler ile ilgili? mail adresim.. misafir3misafir@gmail.com

   Sil
  5. Peki kalıcı vize demişsiniz bunu agh ile yapabilir miyim ya da nasıl yapmalıyım? ev sahibi kuruluş bizi buradan gönderen kişi sanırım değil mi isveçteki değil? Gönüllü stajerlik te yapmıştım mesleğim le alakalı şarap konusunda part time olarak birçok iş sektörüne de el attığım için avantajlıyım sanırım şuan muhasebe köşelerinde boğuşuyorum hiç fiyatına pisi pisine rezillik içinde.. Gerçekten bu ülkede çok eziliyoruz, haklarımızı alamıyoruz insana saygı yok anlattıklarınızın çoğu tam benim hayalimdeki ülke böyle bir ülke var mıdır acaba der iken demek varmış iyiki deneyimlerinizi paylaşıyorsunuz, bu çok güzel çok faydalı.. Çok teşekkür ederiz.. Ama artılarını ve eksilerini tam duymak isteriz birçok konuda farklı forumlarda farklı şekilde lanse ediliyor çarpıtılıyor tam olarak gördükleriniz yaşadıklarınız nelerdir eksileri ve artıları iel birlikte blogunuzdaki artıları duymak minimum da olsa eksileriyle beraber insanı içini rahatlatıyor tüplü yiyecekler ilginç, cam yok hayatlarında galiba? :) poşetler mesela, bunu duymadan önce sizden önce ülkelerden bahsederken bir arakdaş bahsetmişti ilk şoku atlattım.. Hiç aklımda yokken neden bu ülkeye birden rotayı çevirdim ben de anlamadım ama biraz kurcalayıp merak edince açıkçası hah dedim vay be böyle bir ülke varmıymış dünyada dedim.. Elbette insanın kendi yurdu gibisi yoktur.. Ama kendi ülkende değersiz ve sömürülüyorsan hayır, hayatın tehlikede ise her an hayır.. Haklarını talep edemiyor ve alamıyorsan hayır.. Birçok şey birçok şey bunlar birkaçı..Peki tr vadandaşlığını korumak için ne yapmak gerek o da geldi aklıma ülkede kaç yıl uzun süre kalırsak kendi ülkemize ziyaret de olsa dönemeyiz vesaire vesaire? Birçok insan gibi ben de çok doluyum malesef.. Mazur görün.. Peki tarımcılar ne kadar alıyor orada, ben üretmeyi ve paylaşmayı seven biriyim fikirlerimi paylaşmayı da.. Yani sırf sadece çiftçilik yapmak için değil üreten kişi olmak istiyorum.. üretmeyi seven bir ülke iste ben üretmeyi seven bir ülkeye gerçekten tavım artı saygıyla eğilirim.. Yokluktan gelmiş bir ülke, birçok savaşa hayır demiş hatta birçok ülke tarafından kınanmış bir ülke, varsın kınansın öperim o ülkeyi alnından.. Sağlık sıkıntıdaymış sizin fikriniz görüşleriniz nedir?

   Sil
  6. Aklıma gelmişken Onur Bey, sigorta durumu ne durumda orada insanlar sigortalarını bes gibi gibimi ödüyorlar yoksa çalıştıkları işyerleri bunu karşılıyor mu çeşme suyu demişsiniz evlerdeki çeşme suyu da mı dahil buna içilebilir türden mi? Ben poşet sorununu nasıl çözeceğimi buldum alırım misler gibi ikea da çantalar oluyor bez çantalar alırım bunlardan giderim alışverişimi yaparım saat beş olunca kapanıyor dediniz orada çalışma saatleri kaç ki haftasonu çalışıyorlar mı? hangi şehirde yaşamak daha karlı ve ekonomik her açıdan aslında demek daha doğru olur? Okul için alanımla alakalı hangi okulları önerirsiniz? Bir de pre ıntermediate seviyesi yeterli olur mu benim için ingilizce bakımından? Dillere bir merakım vardrır zaten benim için nimet yani hep zaten bütün dilleri konuşmak istemek gibi çılgınca hayallerim olmuştur.. :) Ehh ona da ömrümüz yeterse artık..

   Sil
  7. Baktım da saat farkı da yok şaka gibi bir saat sadece, diğer ülkelere göre çok çok iyi.. Daha ne olsun dersiniz şimdi siz.. :)

   Sil
  8. Cevaplarınızı sabırsız ve heyecanlı bir şekilde bekliyor olacağım..
   Şimdiden teşekkürler..

   Sil
 16. Merhabalar, bu ocak sonunda Endustri Muhendisi olacagim,fakat Turkiyede calismak veya yasamak istemiyorum.Ileri drecede inglizcem ve ikinci yabanci dil olarak fransizcaya sahibim.Bu yaz interrail yaptim ve isvece asik oldum desem yalan olmaz.Tavsiye edebilecegin bir yol var mi?Orada yasama sansimi yorumlar misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhab Doruk, ben her zaman donanimli br insanin dnyaninher yerinde is bulablcegini dusunurum. Fakat elbette bu is arama ve bulma surecleri epey zaman alabilmekte ve zaman gectikce de kiside sikinti yaratmaktadir. Bence en mantiklisi senin burada master yapmandir eger imkanin varsa, yoksa AGH gibi AB programlari araciligiyla gelip, cevre edinip, is bulma imkani yaratabilirsin.
   Kolay gelsin.

   Sil
 17. İsveç gibi bir ülke bence muhafazakar Türkiye'li insanların yaşayamayacağı bir ülkedir. Eğer bir erkekseniz sanırım İsveç'te yaşamak çok çok daha zor, çünkü İsveç özellikle kadınların ve eşcinsellerin rahat yaşayabileceği bir ülkedir. Eğer bunlarla sorununuz var ise hiç İsveç'e gitmeye heveslenmeyin derim.

  YanıtlaSil
 18. Bu arada bunu belirttim -ki yanlış anlaşılmasın, şu hayatta yaşanacak ülke varsa bir kadın olarak üzerine basa basa belirtmeliyim ki İsveç'ten başka ülke değildir. Soğuk havadan nefret ederim ama bu ülkenin insanları bana huzur dolu ve aşmış geliyor, tam da istediğim gibi ve ben başka bir ülkede yaşamayı düşünemiyorum. Ülkedeki azınlıklara saygı, insan hakları, kadın-erkek eşitliği kesinlikle takdir edilesi, muhteşem özelliklerdir. Para için asla değil sadece bu özellikleri nedeniyle, evet evet sadece bu özellikleri nedeniyle Türkiye'de üniversite mezunu olarak ofis ortamında çalışacağıma, İsveç'te garson olurum huzurla, özgür fikrimle yaşarım daha iyi.
  Benim üst yorumdaki eleştirim, İsveç'li kadınlar ile evlenerek Türkiye'den giden ardından kadını döven muhafazakar, maço erkekleredir aman haa bunu yapacaksanız bu ülke kadına şiddet konusunda çok ciddi, olduğunuz yerde kalmaya devam edin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ben de söylediklerinize katılıyorum ..

   Sil
  2. Merhaba Seyda,

   Dediklerin cok dogru, katilmamak elde degil.

   Sil
  3. Cevabınız için çok teşekkür ederim sizinle irtibatta olmamın bir sakıncası var mıdır ben cv mi gençtur a ing olarak motivasyon mektubumu da ing olarak aktarmayı düşünüyorum kalıcı vizeyi istersem yapabilirler mi onlar? Sanırım siz de gençtur u seçtiniz? Şuanda isveçte misiniz, ev almak istesem hem çalışırken biriktirsem çarçur eden değil, biriktirmeyi seven birisiyim böyle bir proje başlığı da gördüm ben bağcılık teknikeriyim artı 2. üniversite olarak işletme açıköğretim okuyorum 15 dersim kaldı sadece.. Öğrenci konumunda gitmem daha mı sağlıklı olur, bir ders bırakıp okulu dondurup isic ten yararlanmanın bir faydası olur mu? Ve kalıcı vize veriyor mu kabul eder mi aracı kurum, ya da alınabiliyor mu, siz aldıysanız nasıl aldınız? Bu mümkün mü, ilk kez yurtdışı deneyimim olacak.. Siz iş ilanları linkini verince ben baktığımda gözüme çarpan tarım ifadesi olan iş ilanı idi benim de aklıma hemen gençturun verdiği linkten projelere bakıp anlamaya çalışıyordum agriculture tarımı içerdiğinden çıkmaz yine de deyip şansımı denediğimde birden çok proje önüme çıktı ama nasıl yapacağımı bilmediğimden kalakaldım.. Neyseki blogunuzu gördüm birçok şeyi görmüş tanımış bilmiş oldum çok sağolun şöyle yaptım sırasıyla araştırmamı doğru mu yapmışım? Yasal uyarı bizimle bağlantı kurun kısmını türkçe yaptım sonra kuruluşun ülkesi seçeneğini sadece sweden seçtim agh akreditasyon türü any olarak bıraktım bir de kuruluş faaliyet konusunu agriculture, forestry and fisheries i seçtim doğru aratma yapmışım değil mi aradığım link te şu http://europa.eu/youth/evs_database_tr .. Bir sakıncası yoksa sizinle iletişimde olabilir miyim yaşam koşulları nasıl sağlık konusu nasıl oraya giden tecrübe eden birkaç insanın yorumlarını okuyunca merak ettim açıkçası.. Bu mesleği yapmak için ne yapabilmem gerek nasıl bir yol almalıyım motivasyon mektubumu sadece isveç olarak mı almalıyım? Bu ülkenin kabul süresi motivasyon mektubu felan ne kadar sürüyor şimdiden hazırlıklara başlamalımıyım? Yaşım 24 25 imden daha gün almadım 30 yaşa kadar malum siz de biliyorsunuz? Aracı kuruluşunuz kimdi?

   Sil
  4. kesinlikle .bir kadın olarak en başta isveç ülkesini tercih ediyorum yaşamak için..medeniyet ülkesi tam anlamıyla..türkiye bana göre değil..hemşirelik mesleğimle başvurabiliyor muyum acaba?

   Sil
  5. Basvurular nasil olur bilmiyorum ama Isvec'te muazzam bir hemsire acigi oldugunu soyleyebilirim.

   Sil
  6. o halde mesleğimle geçme şansım yüksek sanırım.çok sevinirim yaa..keşke olsa..acaba hemşirelik için başvuruyu nerden nasıl yapmalıyım,bunu araştırmam lazım.isveççe bilme şartıda olabilir..antalyada isveç danışmanlık bürosu varsa ben bir arastırıp öğreneyim en iyisi.teşekkürler.

   Sil
 19. Merhaba Onur Bey, ben İngilizce öğretmeniyim eşim öğretim üyesi, iki küçük kızımızı burada büyütmek istemiyoruz . Ülke arayışındayız, sizce İsveç için şansımızı hangi yoldan denemeliyiz?

  YanıtlaSil
 20. Onur bey,herhangi bir yoldan vize alarak isveçe giriş yapıp orada 1 yıl yaşarsak şu vize sorunundan kurtulmak için oranın vatandaşı olma durumumuz var mı ? varsa bu nasıl gerceklesebilir ?

  YanıtlaSil
 21. öncelikle detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim Onur bey. ben önümüzdeki eylül ayında erasmusla yurtdışına çıkacağım. gönlümde olan ülke isveç. ama orada aylık yaşam maliyetleri ne kadar bilgi alabilir miyim(tabii ki lüksün bir üst sınırı hiçbir zaman yoktur; ama ortalama bir türk öğrenci gözünden bakabilirsiniz olaya)

  YanıtlaSil
 22. öncelikle detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim Onur bey. ben önümüzdeki eylül ayında erasmusla yurtdışına çıkacağım. gönlümde olan ülke isveç. ama orada aylık yaşam maliyetleri ne kadar bilgi alabilir miyim(tabii ki lüksün bir üst sınırı hiçbir zaman yoktur; ama ortalama bir türk öğrenci gözünden bakabilirsiniz olaya)

  YanıtlaSil
 23. dostum blogunu nceledim gerçekten güzel bir blog yalnız soruma kendim bir yanıt bulamadım :) sen agh ile isveçe gidip orada vatandaşlık almayı nasıl başardın. ben de agh yapmayı düşünüyorum. bilgilendirirsen sevinirim. vatandaşlık olmasa da agh istiyorum kesinlikle :D ha olursa da güzel olur. bolca tanıdığım da var orada :)

  YanıtlaSil
 24. meraba ben bu yaz evleniorum isvecte ve su an turkıyede öğrenciyim staj imkanı ile erasmusla isvece gidiom üç aylık oturma izni bekliom sorum su oturm iznim üç aylık olucak ve bu süre içinde evlenicem oturma iznimi evlenince isvecte uzatabilir miyim yoksa türkiyeye dönmem mi gerek bir diyer sorum isvecce öğrenip lisans egtimi almak. bu yüzden sfı ve sas denior sonrada komvux bu nekadar sureer ö*ğrenmek ingilizcem ve almancam var, cevabınızı beklıom

  YanıtlaSil
 25. Merhaba onur abe benim ihtiyacım olan tek şey pasoport alıp oraya gelmek yani her hangi bir yol bilmiyorum daha önce türkiye dışında başka bir ülkeye seyehat etmedim ... cok iyi derecede ingilizce biliyorum ve isvecte kalacak yerimde var.. bir cok isvecli arkadaşım bana teklifte bulunuyor gel bende kal diye ama bunu nasıl yapacağım bilmiyorum sizce tatil icin yani 2 hafta 1 aylığına nasıl ayarlaya bilirim

  YanıtlaSil
 26. Siteni cok sevdim herkese yetecek kadar bilgi var bence .. teşekkürler cevabını bekliyorum...

  YanıtlaSil
 27. 2014 ten sonra hiç cevap vermemişsiniz sorulara. Eğer cevap yazarsanız sorularım olacak. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   2014 yilindan bugune kadar hayatimda epey bir degisiklik oldugu icin bloga vakit ayiramadim. Ama simdilik tekrardan buralardayim.

   Sil
 28. gönüllü çalışmak vede orda yaşamak icın neler yapmalıyım

  YanıtlaSil
 29. merhaba ben ailem ile birlikte norveçe de yasamak istiyoruz nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
 30. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 31. Ailem ile birlikte oraya yerlesip çocuğumun eğitimini orda almasını istiyorum özgürce çalışıp yaşamak istiyoruz

  YanıtlaSil
 32. ben yeni bir metalurji ve malzeme mühendisiyim. yeterli ingilizce seviyem yok isveç e nasıl gidebilir ve meslek sahibi olabilirim?

  YanıtlaSil
 33. ben kacak gelmeyı dusunuyorum norvce nasıl gıdecem

  YanıtlaSil
 34. meslek sahibi kişiler (mesela berber) en kolay yoldan nasıl gidebilir bu arada yabancı dil yok bir fikri olan varsa yardımcı olursa memnun olurum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu durumda en kolay yol elbetteki internet uzerinden is ilanlarina bavurup, kabul alip gitmektir.

   Sil
  2. O ülkenin artılarını ve eksilerini kendinizce belirtebilir misiniz? Yaşanabilinecek bir ülke midir ya da başka diğer ülkelerden öneriniz var mıdır bu meslekler ile ilgili? mail adresim.. misafir3misafir@gmail.com .. Peki kalıcı vize demişsiniz bunu agh ile yapabilir miyim ya da nasıl yapmalıyım? ev sahibi kuruluş bizi buradan gönderen kişi sanırım değil mi isveçteki değil? Gönüllü stajerlik te yapmıştım mesleğim le alakalı şarap konusunda part time olarak birçok iş sektörüne de el attığım için avantajlıyım sanırım şuan muhasebe köşelerinde boğuşuyorum hiç fiyatına pisi pisine rezillik içinde.. Gerçekten bu ülkede çok eziliyoruz, haklarımızı alamıyoruz insana saygı yok anlattıklarınızın çoğu tam benim hayalimdeki ülke böyle bir ülke var mıdır acaba der iken demek varmış iyiki deneyimlerinizi paylaşıyorsunuz, bu çok güzel çok faydalı.. Çok teşekkür ederiz.. Ama artılarını ve eksilerini tam duymak isteriz birçok konuda farklı forumlarda farklı şekilde lanse ediliyor çarpıtılıyor tam olarak gördükleriniz yaşadıklarınız nelerdir eksileri ve artıları ile birlikte blogunuzdaki artıları duymak minimum da olsa eksileriyle beraber insanın içini rahatlatıyor tüplü yiyecekler ilginç, cam yok hayatlarında galiba? :) poşetler mesela, bunu duymadan önce sizden önce ülkelerden bahsederken bir arkadaş bahsetmişti ilk şoku atlattım.. Hiç aklımda yokken neden bu ülkeye birden rotayı çevirdim ben de anlamadım ama biraz kurcalayıp merak edince açıkçası hah dedim vay be böyle bir ülke varmıymış dünyada dedim.. Elbette insanın kendi yurdu gibisi yoktur.. Ama kendi ülkende değersiz ve sömürülüyorsan hayır, hayatın tehlikede ise her an hayır.. Haklarını talep edemiyor ve alamıyorsan hayır.. Birçok şey birçok şey bunlar birkaçı..Peki tr vadandaşlığını korumak için ne yapmak gerek o da geldi aklıma ülkede kaç yıl uzun süre kalırsak kendi ülkemize ziyaret de olsa dönemeyiz vesaire vesaire? Birçok insan gibi ben de çok doluyum malesef.. Mazur görün.. Peki tarımcılar ne kadar alıyor orada, ben üretmeyi ve paylaşmayı seven biriyim fikirlerimi paylaşmayı da.. Yani sırf sadece çiftçilik yapmak için değil üreten kişi olmak istiyorum.. Üretmeyi seven bir ülke sonuçta, ben üretmeyi seven bir ülkeye gerçekten tavım artı saygıyla eğilirim.. Yokluktan gelmiş bir ülke, birçok savaşa hayır demiş hatta birçok ülke tarafından kınanmış bir ülke, varsın kınansın öperim o ülkeyi alnından..

   Sil
 35. söylemeyi unuttum özellikle isveç için soruyorum

  YanıtlaSil
 36. Merhaba, Öncelikle İsvec ile ilgili bilgi ararken çok az forum sitesi buldum yazık ki..
  Stockholmden esim bir iş teklifi aldı.. 3 yasında bir oglumuz var onun için hayat nasıl olur diye düşünüyorum... Siz orda mı yaşıyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Ben Kristinehamn sehrinde yasasamda hafta sonlari genelde Stockholm'de oluyorum. Bence esiniz isi kabul etsin, tbi hosuna giden bir isse. Cocuk konusunda hic endiselenmeyin bence cunku Isvec cocuklara sagladigi avantajlar sayesinde dunyanin en iyilerinde biri durumundadir. Benimde su an bir yasinda bir kizim var bu blogta Isvec'te cocuk bakmanin nasil olacagina dairde yazilar yazacagim. Eminim cok isinize yaracaktir. Iyi gunler

   Sil
  2. Sağlık sıkıntıdaymış sizin fikriniz görüşleriniz nedir? Aklıma gelmişken Onur Bey, sigorta durumu ne durumda orada insanlar sigortalarını bes(bireysel emeklilik yani) gibi mi ödüyorlar yoksa çalıştıkları işyerleri bunu karşılıyor mu? Çeşme suyu demişsiniz evlerdeki çeşme suyu da mı dahil buna içilebilir türden mi? Ben poşet sorununu nasıl çözeceğimi buldum alırım misler gibi ikea da çantalar oluyor bez çantalar alırım bunlardan giderim alışverişimi yaparım saat beş olunca kapanıyor demişsiniz, orada çalışma saatleri kaç ki haftasonu çalışıyorlar mı? Hangi şehirde yaşamak daha karlı ve ekonomik her açıdan aslında demek daha doğru olur? Okul için alanımla alakalı hangi okulları önerirsiniz? Bir de pre ıntermediate seviyesi yeterli olur mu benim için ingilizce bakımından? Dillere bir merakım vardır zaten benim için nimet yani hep zaten bütün dilleri konuşmak gibi çılgınca hayallerim olmuştur.. :) Ehh ona da ömrümüz yeterse artık.. Baktım da saat farkı da yok şaka gibi bir saat sadece, diğer ülkelere göre çok çok iyi.. Daha ne olsun dersiniz şimdi siz.. :) Cevaplarınızı sabırsız ve heyecanlı bir şekilde bekliyor olacağım.. Size ulaşmamıştır belki diye bu sefer parça parça gönderdiklerimi bütün halinde yanıtla butonuna göre göndermek istedim bir de, umarım bir rahatsızlık vermemişimdir size.. Umarım yanıtlarsınız ciddi bir karar çünkü.. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

   Sil
  3. Merhaba misafir,

   Bu kadar uzun bir yorum ve onlarca sorudan sonra keske adinizi da yazsaydiniz. :)

   -------------------------
   Isvec Sigorta sistemi burada uc asamali.
   1. Asama: Devletin verdigi standart minimum seviye sigorta - Bundan tum ulke vatandaslari ve elinde gecici/kalici vizesi olanlar faydalanmakta.
   2. Asama: Calistiginiz yerin sizin icin odedigi sigorta. Bu ilk asamaniin ustunde piramid misali yer almakta ve ona gore sizin emeklilik gelirinizi arttirmaktadir.
   3. Asama: BES sistemi. Bu istege bagli olmakla birlikte piramidin en tepesinde yer almaktadir ve emeklilik gelirinizi en ust seviyeye cikarmak icin vardir.

   -----------------------------
   Su: Evet cesme sulari icilmekte ve ucretsiz verilmekte.

   ----------------------
   Calisma saatleri haftada genelde 40 saattir. Isyerine gore azalabilir veya artabilir. 40 saat ustu mesai ucreti odenir eger baska bir sozlesmeniz yoksa.
   ------------------------

   Dil konusunda ingilizce kendini anlatabiliyorsan ulkenin cogunluguyla iletisime gecebilirsin. Fakat is hayati icin ust duzey ingilizce gerekmektedir, tabi ki bu da isine gore degisir.

   Sil
  4. Onur Bey o kadar zaman aradan sonra yazmanız bile iyi geldi, ben hiç yazmazsınız diye düşünmüştüm artık ümidi keşmiştim.. zararı yoksa mailleşebilir miyiz Onur Bey? Çünkü sorularımı daha detaylı ve sağlıklı öğrenmek isterim sizin için de bir sakıncası yoksa tabiki? Bu süreç gerçekten benim için sancılı bir süreç olacak belki de ama buna kendimi hazırlyabilmem gerek ve o sorduklarımı tamamiyle de öğrenmem gerek.. Gönderen kuruluşunuz kimdi mesela, vize kabul süresi ne kadar sürdü bunlar önemli ayrıntılar diğer yazdıklarımı da cevaplarsanız çok sevinirim.. Norveç demişsiniz norveç mi daha iyi isveç mi? Hem norveç agh ülkeleri arasında değil sanırım? Mail adresime mail atabilirsiniz..

   Sil
 37. Merhaba 2 yıllık evliyim 9 aylık bebeğim var aile olarak göç etmek istiyorum nasıl bir yol izlemem lazım ben 29 eşim 22 yaşında ,üniversite mezunuyum sigortaıyım ama pek iş yönünden şansım olduğunu düşünmüyorum başka hangi yollardan göç edebilirim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef yukarida belirttigim yollla disinda bir yol oldugunu sanmiyorum. En mantikli yol gene is bularak goc etmek. Kolay gelsin.

   Sil
  2. Hiç cevap yazmadınız sorularımla alakalı yarım kaldı, cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.. Yardıma ihtiyacım var..

   Sil
 38. Merhaba. Ben 1 yillik evliyim. Bilgisayar muhendisiyim. Istanbulda bir firmada calisiyorum. Kendi maddi imkanlarim ile isveç e yerleşip lokanta veya cafe tarzi bir yer acmak istiyorum. Maddi kazanc icin degil ugrasmak icin. Nasil bir yol izlemem lazim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dogruyu soylemek gerekirse kendi isnizi acmakicin gerekli prosedur nasil isliyor bilmiyorum. Fakat Isvec konsoloslugundan bu konuda bilgi alabilirsiniz. Daha sonra bu bilgiyi benimle de paylasirsaniz ben de boylelikle yeni birseyler ogrenmis olurum.

   Sil
 39. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 40. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 41. merhaba Onur bey;ben hemşireyim.bir kızım var o da üniversite okuyor.isveç te yaşamak istiyorum.mesleğimle başvurabiliyor muyum?yeşil pasaportum var.sanırsam meslek olarak ta üniversite denklik isteyebilirler.herhangi bir maddi birikimim yok ne yazıkki.AGH kapsamındada başvuramıyorum yaş sınırından dolayı.18-30 yaş diyor.ben 43 yaşındayım.ne yapmalıyım,nasıl bir yol izlemeliyim başvurabilmem için?aydınlatırsanız çok sevinirim.teşekkürler şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kader hanim,
   Oncelikle size tavsiyem mesleginizle ilgili denklik almaniz. Bunu su linkten arastirabilirsiniz.

   https://studyinsweden.se/study-information/recognition-of-foreign-diplomas-and-degrees/

   Ardindan Isvec saglik bakanligi ile iletisime gecebilirsiniz.

   Kolay gelsin, iyi gunler.

   Sil
  2. teşekkürler..
   2 yıllık üniversite mezunuyum.4 yıllık okuyup ta mı denklik alınıyor acaba?eğer bu şekilde ise uzun bir süreç olur benim için.

   Sil
 42. Merhaba Onur Bey,
  kısaca soracağım ben ve eşim devlet kadrolarında çalışıyoruz eşim doktor ben öğretmenim isveç e yerleşmek istiyoruz fakat ayrıntılı bilgiye ulaşamadık. Bilgilerinizi paylaşırsanız çok seviniriz. Teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Daha once de sizin sordugunuz konuda bir soru gelmisti bir okurdan. Ben de tam cevap verememistim ama daha sonra kendisi sagolsun detayli bir aciklama yazmisti. Onlarin izledigi yolu ozetmemek gerekirse..

   Oncelikle ogretmenlik ve doktorluk konusunda Isvec'ten denklik almaniz gerekmekte. Bu konuda en detayli bilgiyi su adresten alabilirsiniz (https://studyinsweden.se/study-information/recognition-of-foreign-diplomas-and-degrees/).

   Daha sonra doktorluk icin Isvec saglik bakanligi ve ogretmenlik icin egitim bakanliklariyla iletisime gecebilirsiniz.

   Ardindan sanirim bir sure (2 yil diye biliyorum ama yaniliyor olabilirim) stajerlik yapmaniz ve bu arada Isvecceyi ogrenmeniz gerekmekte. Hatta Turkiye'deyken de ogrenmeniz sizin buradaki hazirlik suresini kisaltmada yardimci olur. Ondan sonra Isvec sizi buradaki ogretmen ve doktorlara denk saymakta.

   Yukarida belirttigim linki inceleyin ve surecinizde ilerleme kaydederseniz beni bilgilendirmenizide sizden rica ederim. Boylece bende yeni birseyler ogrenmis olurum.

   Kolay gelsin, iyi gunler.

   Sil
  2. Teşekkür ederim Onur Bey,
   Kolay gelsin...

   Sil
 43. Iyi günler Onur bey yazılarınızı okudum çok güzel teşekkür ederim yazılarınız için. Diğer arkadaşların olduğu gibi bende İsveç'te yaşamak istiyorum şu anda Zirat mühendisliğinde master yapıyorum Türkiye de .. Özelde de giyim Sektöründe yıllarca çalışmış biriyim ve Ayıptır söylemesi Terziçilikte de iyiyim :) ben AGH ile Litvanya'ya gelebiliyorum İsveç için AGH bulamadım daha işte Litvanya'ya gelirsem İsveç'e Geçme ihtimalim var mı orda iş bulm imkanı var mı acaba şimdiden çok tşk ederim çevapların için .. Iyi günler dilerim..

  YanıtlaSil
 44. Iyi günler Onur bey yazılarınızı okudum çok güzel teşekkür ederim yazılarınız için. Diğer arkadaşların olduğu gibi bende İsveç'te yaşamak istiyorum şu anda Zirat mühendisliğinde master yapıyorum Türkiye de .. Özelde de giyim Sektöründe yıllarca çalışmış biriyim ve Ayıptır söylemesi Terziçilikte de iyiyim :) ben AGH ile Litvanya'ya gelebiliyorum İsveç için AGH bulamadım daha işte Litvanya'ya gelirsem İsveç'e Geçme ihtimalim var mı orda iş bulm imkanı var mı acaba şimdiden çok tşk ederim çevapların için .. Iyi günler dilerim..

  YanıtlaSil
 45. Merhaba onur bey ben eşim ve kızım isveçe gönüllü olarak gitme tarafından yanayız lakin geçim derdi ve kızımın eğitimi nasıl karşılanacak sizden ricam kainat_888@hotmail.com adresine acil bilgi veriniz Teşekkürler

  YanıtlaSil
 46. Merhabalar benim sorum olucakdi simdiden tesekkurler ben nisanlimla bodrumda tanisdim isvecli belli bir sureden sonra samboya bas vurdum ve 6 ay icinde 2 yil oturum izni verdiler bir yil oldu isvecdeyim ve calisorum. Nisanlimla ogretmen bnde universiteye dis hemsirelini okumak isdiyorum ama lise mezunuyum bir bilginiz varmi ben universiteye gitmek icin en basdan okumammi gerekecek bir de kardesim var Evli bir kizi var 6 aylik ileride onlarada isvecde para karsiligi oturum izni alabilirmiyiz burada tanidigim kimsem yok cevaplariniz icin cok tesekkurler

  YanıtlaSil
 47. Merhaba Onur Bey,
  Lisans mezunuyum, Çok iyi seviyede İngilizce ve İtalyanca biliyorum. Bİr kaç firmaya başvuruda bulundum ama ne yazık ki AB Ülkesi vatandaşı olmadığım için red edildi. Farklı bir yaklaşım olarak, İsveç arkadaşlık sitesi önerir misiniz :) CV, Cover letter derdi ile uğraşmadan. Evlilik yolunu kullanmak istiyorum.
  With best regards,
  Mert

  YanıtlaSil
 48. Mrb onur bey sizle ozel olarak bu konuyu gorusmek istiyorum nadirpinar@msn.com

  YanıtlaSil
 49. merhaba onur bey 19 yasındayım.lise denız ulastırma ve ısletme okudum. şimdi yat kaptanlığı okuyorum unıversıtede bu sene son ve AB ye gecmek ıstıyorum ozellıkle ısvec ne yapmalıyım lınk atarsanız sevınırım

  YanıtlaSil
 50. merhaba onur bey 19 yasındayım.lise denız ulastırma ve ısletme okudum. şimdi yat kaptanlığı okuyorum unıversıtede bu sene son ve AB ye gecmek ıstıyorum ozellıkle ısvec ne yapmalıyım lınk atarsanız sevınırım

  YanıtlaSil
 51. Merhaba Onur Bey.Ben çocuklarımla birlikte İsveç'e yerleşmek istiyorum.39 yaşındayım.Çocuklarım 13 ve 8 yaşlarında.İktisat bölümü mezunuyum.Şuan mali müşavirlik ofisinde çalışıyorum(2012 den beri).Yardımcı olursanız çok memnun olurum.gulenyuz79@hotmail.com adresine bilgi verebilir misiniz?Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 52. Merhaba Onur bey. Harita mühendisiyim , İnşaat alanında tecrübem var. İyi derecede ingilizce konuşuyorum. Mesleğimle ilgili olarak İsveç'te yaşayabilme imkanım var mı ? Verdiğiniz iş bulma siteleri isveççe olduğu için konu hakkında bilgi sahibi olamadım.Ama kendi yaptığım araştırmalarda diğer mühendislik dallarının daha popüler olduğunu gördüm.İsveçte yaşamayı çok istiyorum.Bilgilendirirseniz çok sevinirim

  YanıtlaSil
 53. Ben issizlik 2 yil ve çocuk olmadan 3 yil sonra kurtulus benim kaynak olarak (Druwagbale@gmail.com) kullanarak için Tanri'ya tesekkür etmek istiyorum, kocam ben druwagbale bir Dr. tanisincaya kadar, sadece kalbi kirik 2 yil beni yalniz birakti ayni Dr uwagbale yardimci, bu yüzden onunla temasa karar verdi ve ben ona her zaman sorunlari söyledim diye güldü ve bu bir sorun olmadigini söyledi nasil bir bayan taniklik. Her sey üç gün içinde iyi olacak. Tam benim eski kocam üçüncü gününde beni arayip sasirtti beni ne bana ben fazla dört ay önce için geçerli olan bir sirket dedikleri oldu sasirtti ve ben Dr. en kisa possible.Am olarak çalismak üzere çok minnettar dönmek gerektigini söyledi Eger onunla temasa istiyorsaniz uwagbale, onun e-posta oldugunu (druwagbale@gmail.com) onun numarasi (2348038498883) web sitesi (www.uwagbale.simplesite.com) da he onu gönderilecek sonra onu aramak ve olabilir sizin eski geri istiyorsaniz (1) asagidaki gibi büyü yapar. (2) Eger ofisinizde terfi ister bir yumurta donör (3) gerekmektedir. (4) çalistirdiktan sonra erkekler ve kadinlar isterim. (5) Bir child.or istiyorsaniz size zor bir bebek (6) bulunmustur eger zengin olmak ister misiniz. (7) Sonsuza dek senin olmak için kari koca baglamak istiyorum. (8) mali yardima ihtiyaciniz varsa. (9) Bir çocugu evlat edinmek istiyor, (10) Eger Illuminati üyesi olmak istiyorum.? Onu ulasin (druwagbale@gmail.com) onun sayi Tanri'nin adam araciligiyla yardim, çünkü herhangi bir ruhu condern yok ama Tanri'nin kimse her ruhunu sinamak, hatta 4 1 vs 1 JOHN yazilmistir (2348038498883) 'dir. basari

  YanıtlaSil
 54. Merhabalar ben turkiyede turk osmanli ve dunya mutfagi aşcisiyim unlu bir restouranta chef im isvec te is imkani olursa ciddi ilgilenen arayabilir 0537 738 1970

  YanıtlaSil
 55. Merhabalar ben turkiyede turk osmanli ve dunya mutfagi aşcisiyim unlu bir restouranta chef im isvec te is imkani olursa ciddi ilgilenen arayabilir 0537 738 1970

  YanıtlaSil
 56. Merhabalar ben turkiyede turk osmanli ve dunya mutfagi aşcisiyim unlu bir restouranta chef im isvec te is imkani olursa ciddi ilgilenen arayabilir 0537 738 1970

  YanıtlaSil
 57. Merhaba admin ben türkiyeden isveçe gitmek istiyorum
  Orda yaşayip iş hayatina atimak istiyorum
  Ama nasil gelebilrim okul olmaz çun okar buçem yok ve biraz madi inkanim skintili yardimci olursaniz sevinirim

  YanıtlaSil
 58. Her yerde bir dünyada yaşıyoruz ve aynı zamanda bir maaş olarak 2500 dolar aylık almayı tercih bugün Illuminati kült çevrimiçi katılın ve ücretsiz ev 1 milyon dolar anlık toplamı olsun ... Eğer ilgileniyorsanız lütfen doldurunuz
  dünyada, büyük güçlü ve ünlü olmak istiyorum aşağıdaki size below.Are bilgiler bir iş adamı ya da sanatçı, Politikacılar ve resmi üyesi biri haline bize katılın today.you ziyaret etmek için ideal bir şans verilir illuminati ve tescil sonrası onun temsilcisi sizin tarafınızdan tamamlanır, hiçbir fedakarlık ya da ihtiyaç duyulan insan hayatı, İlluminati kardeşliği zenginlik beraberinde getiriyor ve yaşam ünlü, artık uzak hayatından yoksulluğu ortadan kaldırmak için bir tam erişime sahip. İlluminati kilisenin inisiye edilmiş olan sadece üye kiliseye herhangi bir üye getirmek yetkisine sahip, bu yüzden herhangi bir bedeni başvurmadan önce size göre bağlantıyı olmalı
  Üye şimdiden, Bugün bize katılın ve hayallerinizi gerçekleştirmek. biz de korunması bizim üye yardım
  size hayatınızın geri kalanı için zengin ve ünlü olacak bir üye olmak zamanlar uyuşturucu, itme
  Illuminati grup bizim e-posta: scottwilliamilluminatitemple@hotmail.com veya bu sayıyı +2347061123869 temasa

  YanıtlaSil
 59. Ailemle beni isvec nasil yerlesebilirim

  YanıtlaSil
 60. merhabalar bir çoğunuza hala yanlış gelsede ben açıklama yapacağım ben bir eşcinselolduğum için malesef türkiyede yaşamak çok zor2. şahıs muamelesi görmek ten çok sıkıldım hep bir ima kısacası bu konuyla alakalı yardım ıstıyorum bilgi almak amaçlı yazıyorum lütfen anlayıslı ınsnaların yardımını beklıyorum

  YanıtlaSil
 61. Ben isvicre oltica etim ama red verdiler simdi isvece gecmeyi duyunuyorum ama buraya parmak izi verdim mecburen isvecte akrabalarim beni isci olarak gosterecek acaba bi sorun olurmu yani bu parmak izi meselesi bunu bilen biri var mi arkadaslar yardimci olabilir misiniz (ibo)

  YanıtlaSil
 62. Merhaba onur bey, verdiginiz cevaplar icin ve bilgilendirdiginiz icin cok tesekkurler... Ben suan isvecteyim buraya vizesiz geldim esim ab vatandasi oldugu icin gelebiliyorum, elimde tc pasaportu ve bulgaristan kimligim var. Asil sorum su; isvecte bircok isin yurumesi icin personnummer denilen bir kimlik numarasi gibi bir numara alinmasi gerekiyor SFI ye yazilmak ve arbets te is aramak icin, esim ab vatandasi oldugu halde bunu vermiyorlar bir is mektubu yani ise kabul mektubu ile skatteverkete basvurma ile cikiyor diye biliyoruz. Personnumner almak icin baska bir yol var mi. Bende esim uzerinden alacagim ama o alamadigi icin bende alamiyorum. Bu arada bende veteriner hekimim ve isvecte jordbrukverket te diplomamin denkligini yaptirdim kabul edildi. Ben nasil esim olmadan personnummer alabilirim birde. Simdiden tesekkurler mutlu yillar...

  YanıtlaSil
 63. Merhaba, Açıklamalarınız için teşekkür ederim Onur bey.
  Ben Makedonyada ozel bir üniversitede 3.5 yillik Ingilizce hocaligi yapiyorum. Ilk okul ve ozel kurslarda da 2 yil calistim. Esim ressam. Bize bu baglamda ne tavsiye verebilirsiniz, nasil yerlesebiliriz oraya?
  Selam ve saygila

  YanıtlaSil
 64. BÜYÜK Illuminati CULT HOŞGELDİNİZ
  Eğer bir iş adamı ya da sanatçı, Politikacılar ve size istediğiniz
  biri olmak dünyada büyük Güçlü ve ünlü olmak, bize katılın
  Bizim resmi bir üyesi bugün. Eğer ziyaret etmek için ideal bir şans verilir
  İlluminati ve tescil sonrası onun temsilcisi tamamlandıktan
  Sizin tarafınızdan, hiçbir fedakarlık, ya da ihtiyaç duyulan insan yaşamı, Illuminati kült getiriyor
  zenginlik ve yaşam ünlü boyunca, sen ortadan kaldırmak için bir tam erişime sahip
  uzakta şimdi hayatından yoksulluk. be sadece üye
  İlluminati kiliseye inisiye getirmek yetkisine sahip
  kimseye başvurmadan önce kiliseye herhangi bir üye, bu yüzden olmalı
  zaten üye kim tarafından bağlantı, Bugün bize katılın ve fark senin
  rüyalar. biz de iterek ilaçların korunması bizim üye yardım,
  Eğer üye olmak kez geri kalanı için zengin ve ünlü olacak
  Eğer dünyanın herhangi bir İÇİNDE 2 MİLYON DOLARLIK toplamı VE BİR EV verilecektir başlatılması sonra hayat, İlluminati, kendi üye olun ... mutlu
  İlgilendiği kişi bu posta yoluyla bize başvurun: illuminatitempleofriches1@gmail.com
  Takım Saygılar ..

  YanıtlaSil
 65. Merhaba 18 Yaşındayım lise son sınıftayım anne mi ve babamı kaybettim ve geri kalan bütün ailem (3 hala 2 amca ) isveçte okuldan sonra oraya yerleşmek istiyorum nasıl yapabilirim bunu ayrıyetten eniştem ve amcam helsingborgda restoran işletiyorlar bunun bana bi artısı olur mu kısa surede donuş yaparsanız sevinirim

  YanıtlaSil
 66. Merhaba, ben esim ve küçük kızım bütün malimizi mulkumuzu alip keyfi isvece yerlesmek istiyoruz. Kucuk bir dukkan acmayi dusunuyoruz. Isvece bu sekilde gelip yerlesmek mümkün müdür? Neler yapmamiz nasil yol takip etmemiz gerekir?

  YanıtlaSil
 67. Merhaba, ben esim ve küçük kızım bütün malimizi mulkumuzu alip keyfi isvece yerlesmek istiyoruz. Kucuk bir dukkan acmayi dusunuyoruz. Isvece bu sekilde gelip yerlesmek mümkün müdür? Neler yapmamiz nasil yol takip etmemiz gerekir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. direk isvec konsolosluguna yazin 1 hafta icinde cvb verirler

   Sil
 68. Merhaba onur abi, ben almanya (schengen) vizesi alacağım birkaç haftaya kadar bu vizeyle once almanyaya gidip birgün kalıp ordan isveçe gelmek istiyorum ve geldiğimde iltica etmek şstiyorum bu mümkünmüdür? Saygılar tesekkürler simdidenn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iltica etmek istiyorsan yasadisi yolardan gitmek zorundasin yada öyle göstermek durumundasin

   Sil
 69. Merabalar onur bey.
  Ben elektrik elektronik mühendsiyim.
  İsvecte siz yerimde olsaydınz nasıl oraya gidip ne sekilde nerede yasamaya baslardınız. Bu konuda fikrinizi pasylasırsanız cok sevinirim.

  YanıtlaSil
 70. merhaba ben türkiyeden isviçrede erkek arkadaşım evleip gitmeyi düşünüyorum her hangi bir sınava girmem gerekiyormu neler yapmam hakkında bilgi alabilirmyim teşekürler

  YanıtlaSil
 71. gecen hafta 1 haftaligina gezmeye gittim ve cok guzel bi okadarda huzurlu bi yere benziyor ama son göc olaylarindan dolayi siyah sacli butun insanlara göcmen gözüyle bakiyorlar.

  YanıtlaSil
 72. Merhaba rica etsem bana ulaşır mısınız size sormam gerekenler var lütfen öenmli

  YanıtlaSil
 73. e mail adresim buketsarili89@gmail.com

  YanıtlaSil
 74. arkadaşlar ben sağlıkçıyım (tıbbi görüntüleme tekniker isveçe yerleşmek istiyorum nasıl gidebilirim

  YanıtlaSil
 75. vedat arkadaşlar ben sağlıkçıyım (tıbbi görüntüleme tekniker isveçe yerleşmek istiyorum nasıl gidebilirim
  nuskentli47@hotmail.com

  YanıtlaSil
 76. Merhaba ,
  Şu an İstanbulda yaşıyorum, 2 kör kedi, 1 tane tek patisi sorunlu bir kedim, 2 adet de köpeğim var. Hayvanlarımdan vazgeçmeden oraya yerleşmek istiyorum.Network uzmanıyım. oraya gönüllü çalışma yaparak gelmek istiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum ( ingilizce seviyem iyi )
  benim için hayvanlarım çok önemli her türlü aşıları ve çipleri mevcuttur. ( avrupaya seyahat için gerekli olan her türlü tetkik ve aşı yapılmıştır)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Avrupa gonullu hizmeti konusunu arastirirsaniz, tum bilgilere ulusal ajansin web sitesinden ulasabilirsiniz.

   Sil
 77. Merhaba,eşim matematik öğretmeni 2 çocuğumuz var biri 18digeri 12 yaşında .Ben ise lise 2 terkim acaba Isvec'e yerleşmek için ne yapmalıyız.Yardımcı olursanız sevinirim.Eşim 39 ben ise 37 yaşındayım.Ben de çalışmak istiyorum orada.Kızım üniversite sınavına girdi ilkini yani ygs'yi atlattı lys var haziranda girecek ona da. Işte bu çocukların okul durumları falan nasıl olur hiç bir bilgimiz yok. Iyi günler dilerim

  YanıtlaSil
 78. Merhaba ben daha önce futbol klubunde masorlük yaptım belgemde var masörlük için yerleşim için nereye basvurabilirim

  YanıtlaSil

 79. Bu Aso tasarruf ve kredi kredi sirketidir. kisisel is için bir

  kredi gerekiyor, ya da tüm temizlemek için kredi ihtiyaciniz

  varsa

  Daha fazla bilgi için evisloanfirm@gmail.com: fatura lütfen bizim

  bizim burada e-posta ile temasa geçin. Bilginiz için, firmamiz

  Eger ilgileniyorsaniz lütfen bize geri almak hemen kredi ile

  halletmek için,% 2 faiz oraniyla kredi vermek
  2z
  Onay belgesine aktarmak.


  Dolgu ve dönüs

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  (4) Cinsiyet: .........................
  (5) Cinsiyet: ...............
  (6) Ülke:
  (7) Ev adresi: .........
  (8) E-posta adresi:
  (9) Telefon numarasi: ...........

  Bay Evis Philip

  YanıtlaSil
 80. Bir işletme kredisi arıyorsunuz? bireysel kredi, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredi, borç konsolidasyonu kredi, teminatsız krediler, risk sermayesi, vs .. Yoksa bir banka ya da herhangi bir nedenden dolayı bir finans kurumu tarafından bir kredi reddetti edilmiştir. Biz, özel kredi olan% 2 faiz oranı düşük ve uygun faiz oranı işletmeler ve bireyler için kredi. Fırsatları olur? (danieljohnhome@gmail.com) de Bize bugün ve bugün kredi almak
  Saygılarımızla,
  Daniel John yatırım Ekibi

  YanıtlaSil
 81. siz döndünüz mü? ve eğer dündüyseniz neden döndünüz veya niçin dönmeyi döşünmüştünüz?

  YanıtlaSil
 82. Merhaba onur kardeşim verdiğin cevaplar için teşekkürler. Bende birkaç şey öğrenmek istiyorum yardimci olursan sevinirim kardeşim. Ben antalya itfaiyesinde çalışıyorum. Ben Akdeniz Üniversitesi mezunuyum diplomanin yurtdışı geçerliliği mevcut çift tarafli ingilizce ve Türkçe olarak. Yesil pasaporta hak kazandim alabiliyorum. İsveçe göçmen olarak gitmek istiyoruz. İtfaiyeci olarak kurtarma ve yangin olarak yüksek tecrübe ve beceriye sahibim. İtfaiyeci olarakta belirttiğim gibi diplomam mevcut. Ayrıca acil tıp teknisyeniyim. Ama lise oldugu için denkliği bilmiyorum. 1 yaşında bir oğlumuz var eşimde tarih öğretmeni. Sizce kabul görme durumumuz ne veya ne yapmaliyim. İsveçte iş bulma şansım ne veya itfaiyecilik yapabilirmiyim. Middle seviyesi ingilizcem mevcut. Orada rahat edebilirmiyiz. Agh ile gidebilirmiyiz veya gidersek geçinebilirmiyiz. Sorularıma cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler iyi günler.

  YanıtlaSil
 83. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 84. onur oncelikle mrb bu isvecte üniversitelerinde zihinsel engeliler bölümünü okuyup orda iş sahibi olabilirmiyim ( bu konuda olumlu bir cvp alirsam cok buyuk bi sevaba girersin)

  YanıtlaSil
 85. KATE LISA kredi çözüm hoş geldiniz

  E-posta: kate_solution@hotmail.com
  Cep telefonu: +2347050251612
  İletişim: Bayan Kate Lisa

  Bir borca ihtiyacım var mı? Bir mali kriz içinde olan veya kendi iş başlatmak için paraya ihtiyacı? Kredi borcunu ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için ihtiyacın var? Seni bir düşük kredi puanı ve yerel bankalardan sermaye kredi ve diğer mali kurumlar elde etmek zor buldun? İşte bizim kuruluştan bir kredi almak için şans. Biz bireyler için aşağıdaki amaçlar ve çok daha fazlası için krediler sunuyoruz. Kişisel kredi, iş genişletme, iş başlangıç, eğitim, borç konsolidasyonu, sabit para krediler. Düşük faiz oranı % 3 kredi veriyoruz. nasıl bir kredi için uygulamak daha fazla bilgi için bize bugün ve kredi teslimat hizmeti 24 saat render temin ederim. Mali senin atılım bizim arzu ki. daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize. E-posta: kate_solution@hotmail.com

  YanıtlaSil
 86. Eğer bir kredi gerekiyor? evet, daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bugün bize. E-posta: kate_solution@hotmail.com

  YanıtlaSil
 87. BÜYÜK ILLUMINATI CULT (riches@gmail.com~~pobj ve illuminati kült) HOŞGELDİNİZ bir iş adamı ya da bir Sanatçı, Politikacılar mı yoksa fakir ve dünyada, büyük Güçlü ve ünlü olmak istiyorum, biri olmayı bize katılın resmi üye bugün. kayıtlar sizin tarafınızdan tamamlandıktan sonra Illuminati ve onun temsilcisine ziyaret etmek için ideal bir şans verilir, hiçbir fedakarlık, ya da ihtiyaç duyulan insan yaşamı, İlluminati kült zenginlik beraberinde getiriyor ve hayatta ünlü, sen uzak yoksulluğu ortadan kaldırmak için bir tam erişime sahip senin Şimdi hayat. sadece İlluminati kilisenin içine başlatılmıştır bir üye, (illuminaticultofriches@gmail.com) kiliseye herhangi bir üye getirmek yetkisine sahip böylece kimseye başvurmadan önce bugün bize katılın, zaten bir üye kim bağlantıyı olmalı ve hayallerinizi gerçekleştirmek. Eğer hayatınızın geri kalanı için zengin ve ünlü olacak bir üye olmak kez biz de iterek ilaçların korunması bizim üye yardım, İlluminati size 2 MİLYON DOLARLIK VE A toplamı verilecektir başlanmasından sonra, kendi üye mutlu DÜNYANIN HERHANGİ BİR KISMINA EVİ ... Takım Saygılar .. (illuminaticultofriches@gmail.com) bu e-postayla bize e-posta olan tamam (illuminaticultofriches@gmail.com)

  YanıtlaSil
 88. Merhaba,

  Ben size e şimdi bize need.contact kredinin her türlü sağlayabilir, mali istikrarı artırabilir, bir kredi ihtiyacınız biliyorum annual.i% 3 gibi çok düşük bir oranda kredi sunmak, Bayan ARNA LISA duyuyorum - posta: Biz% 3 oranında firmalara kredi teklif: homekredit@hotmail.com güvenli ve Aşağıda güvenilir düşünmelisiniz bizim kredi hakkında bazı bilgiler
  Kredinin Hayır Kredi Kontrol Katılın vadeli 30 yılı geçemez. Başvuran 18.To yaş kredi satın alma işlemini başlatmak ulaşmış olmalıdır: Bize düzgün kredi doldurarak bir dilekçe kredileri

  KREDİ BAŞVURU FORMU (SİZDEN GEREKLİ İLK BİLGİLER)

  * Başvuru sahibinin adı:
  * Adres:
  * Şehir:
  * Devlet:
  * Ülke:
  * Cinsiyet:
  * Medeni hal:
  * Meslek:
  * Aylık gelir:
  * Tel:
  * Cep telefonu:
  * Kredi Amaç:
  * Kredi Miktarı Gerekli:
  * Kredi Süre:
  * Daha önce başvuruda Var:

  Anlayışınız ve işbirliği için teşekkür ederiz.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 89. İyi akşamlar, benim adım Ben sadece kredi ihtiyacı olanlara bildirmek istiyorum, İbrahim Kiev benimdir. Ben güvenilir bir kredi şirketi Richardson Clifford kredi şirketi bir kredi var. onlar% 2 makul bir oranda bana bir kredi verdi. Ben de bu konuda arkadaşıma söyledim ve o da kredi aldı. Eğer mali yardıma ihtiyacınız varsa, e-posta ile şimdi onlarla temas: richardsoncliffordloaninvestment@hotmail.co.uk

  YanıtlaSil
 90. ya bırakın bu işleri be bırakın da adam bir sorumuza cevap versin nalet gelsin burası reklam yeri mi???

  YanıtlaSil
 91. i̇ş kurmak için acil bir kredi ihtiyacın var ya da refinance için bir borca ihtiyacım var, borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacın var? bir araba ya da ev satın almak için kredi ihtiyacın var? eğer evet kaygı hayır fazla, biz her türlü kredi onay olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz!!! e-posta yoluyla bize bugün. (co.operateloanservice@gmail.com)
  bütün amaç için krediler sunuyoruz. faturaları ödemek ve 3 gün içerisinde finanse hızlı ve uygun bir kredi için geçerli.
  -en az kredi miktarı: 2,000.00
  -maksimum kredi miktarı: en düşük 100,000,000.00
  -faiz oranı: % başına yıllık 3
  daha fazla bilgi için (co.operateloanservice@gmail.com) e-posta yoluyla bize ulaşın

  YanıtlaSil
 92. lütfen görünce yukarıda sorduğuma cevap yaz???

  YanıtlaSil
 93. Merhaba, Sasha adı Ahmed, borç veren elinde dolandırıcılık kurbanı, çoğu dolandırıcılık 20,000TL benim bir büyük sermaye 100,000TL gereken tüm çünkü neredeyse öldü, ben, benim iş sürecinde harap gitmek için bir yer vardı ben oğlumu kaybettim. . Bu again..all Ocak 2016 yılında meydana gelen duramaz, değil sonuçta beni şirkette kredi güvenli yardımcı ikisi de annesi Bayan Joyce beni tanıştırmak için bir arkadaş mearnt bana tüm iyi bir anne ben kullanmak istedim demek için fırsat çok dolandırıcılık size aracılığıyla Bayan Joyce ile sadece hızlı bir çek güvenli krediler ve kredi gerekirse, orada olduğunu ben de adam Endonezya teşvik etmek için bu fırsatı kullanmak istiyorum, Tanrı sizi korusun devam etsin, teşekkür ederim E-posta: joycerolandloancompany@gmail.com, bu e-posta yoluyla bana ulaşabilirsiniz; sashaahmad247@gmail.com bilgi için bilmeniz gereken. O güvenilir ve güvenilir olan tek kişidir lütfen.
  teşekkürler.

  YanıtlaSil
 94. Bir kredi bir yeni faiz oranları %3, proje finansmanı başlatmak ve faturaları ödemek için hızlı ve kolay bir yol olduğu için uygulama adresten bize ulaşın: co.operateloanservice@gmail.com

  YanıtlaSil
 95. Eğer her türlü mali yardıma ihtiyacınız var mı?
  Bireysel krediler?
  İşletme Kredileri?
  Mortgage kredileri?
  Tarım ve proje finansmanı?

  Biz 2 yıllık% faiz oranıyla kredi vermek! Eğer bir kredi ihtiyacınız varsa aşağıdaki e-postayı yanıtlayarak.
  (Garrycoleman_loanoffice@yahoo.com) (garrycoleman_loanoffice@yahoo.com)

                   KREDİ BAŞVURU FORMU

  Tutar gerekli:
  Payback Süre:
  Kredinin Amacı:
  İsim:
  İkinci ad:
  Soyadı:
  Doğum Tarihi (GG-AA-YYYY):
  Cinsiyet:
  Medeni hal:
  Ev adresi:
  Şehir:
  Devlet ülke:
  ZIP / Posta Kodu:
  Kiralamak veya bir ev sahibi?
  Orada ne kadar yaşadın?
  İşveren:
  Görevi:
  Aylık gelir:
  Cep numarası:
  Ev telefonu:
  E-mail:
  Skype:
  En iyi zaman sizinle iletişim için:
  Bu ortak bir uygulama mıdır?

  YanıtlaSil
 96. Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,
  başka bir deyişle önce öncelikle Raymond Hills Finance Company için bekliyoruz. Eğer mali yardıma mı ihtiyacınız var? Eğer işinizi genişletmek için bir kredi gerekiyor mu? Eğer büyük ölçekli iş başlatmak için bir kredi gerekiyor mu? Eğer hayatınızı ve mevcut mali durumunu değiştirebilir krediye ihtiyacım var mı? Eğer doğru yerde şeyler koymak için acil ya da acil kredi ihtiyacınız var mı? Sonra da ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış tüm kalite kredi için doğru evde bulunmaktadır. işlenen bir dünya sınıf kredi şirketi sadece kredi vermek için. Biz% 3'lük bir alçak ve uygun faiz oranı ve sizin seçtiğiniz bir uzun vadeli geri ödeme süresi de muhtemel iş Erkekler ve Kadınlar için iş genişleme kredi vermek. İlgilenen adayların aşağıdaki bilgileri sağlayın ve aracılığıyla bizimle irtibata gerekmektedir

  E-posta: raymondhillsfinance@yahoo.com
  Web sitesi: http://www.raymondhillsfinance.wix.com/raymondhillsfinance

  YanıtlaSil
 97. İş kurmak için acil bir kredi ihtiyacın var ya da refinance için bir borca ihtiyacım var, borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacın var? Bir araba ya da ev satın almak için kredi ihtiyacın var? Eğer Evet kaygı Hayır fazla, biz her türlü kredi onay olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz!!! e-posta yoluyla bize bugün. (trustfundcompany07@gmail.com)
  Bütün amaç için krediler sunuyoruz. Bugün geçerli ve 3 gün içerisinde finanse.
  -En az kredi miktarı: € 3,000.00
  -Maksimum kredi miktarı: En düşük € 100,000,000.00
  -Faiz oranı: % başına yıllık 3
  Daha fazla bilgi için (trustfundcompany07@gmail.com) e-posta yoluyla bize ulaşın

  YanıtlaSil
 98. Merhaba Bay / Bayan,
  Bunların Çünkü Şili Bayan Jessica GOMEZ Ben bana rune var sahte kredi ile aldatmaca 6 kez kurbanları oldu birkaç yıl için para kredi arıyorum, ben girişimi intihar yaptım. Ben ödemek için borç ve faturaları vardı çünkü. Bunu ben artık yaşam duygusuna sahip benim için bitti sanıyordum.
  Ama neyse ki WIN GÜVEN Mortgage DAN Bay RONALD Faris birçok kişi tarafından yapılan tanıklık gördüm, bu yüzden benim borçlarını yerleşmek ve benim proje yürütmek için benim kredi elde etmek kendisiyle temas. Hayat yine gülümsedi basit ve çok kapsamlı bir gönül Kraliçe o WIN GÜVEN Mortgage DAN Bay RONALD Faris ile.
  Eğer finansman ihtiyacınız varsa; para kredi ya da bu adam bunu gerçekleştirmek için yardımcı ve mali size destek olacaktır herhangi proje.
  İletişim: dporterwintrustmortgage@outlook.com
  Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 99. WIN GÜVEN MORTGAGE
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
  -------------------------------------------------- ---
  GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
  Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
  Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
  herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.

  Biz aralığından kredi vermek
  1000 $ 'a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle

  Biz bireylere kredi çeşitli tip sunuyoruz ---

  Bireysel krediler
  kredileri yeniden finanse
  Yatırımcı kredileri
  Oto Kredileri
  Borç konsolidasyonu kredileri
  İşletme Kredileri
  Uluslararası Krediler


  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  www.wintrustmortgage.webs.com
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 100. Merhaba İsvec Malmode tanıdıklarımız Var Para Sıkıntımız Yok Ama Karanlık Ve soğuktan Dolayi uyum Saglayamayız Diye Korkuyoruz. Ailecek Gijtmeyi Düşünüyoruz Tanıdıklarimiz Yardimci Olacak Sizce Gitmelimiyiz Napmaliyiz Yardımcı Olursanız Sevinirim.

  YanıtlaSil
 101. GÜVEN mali WIN HOŞGELDİNİZ
  Biz yıllık ama aylık bileşik başına sadece% 3 için uygun faiz oranı ile Bireysel Krediler ve İşletme Kredileri sağlamak. Biz, bizim fon kaynakları hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın, genişleme ve büyüme için ihtiyaçlarını karşılamak için yaratıcı çözümler yerli hem de uluslararası uzmanlaşmak çalışır bizim
  email :: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  Biz dinlemek için sabırsızlanıyoruz
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 102. Win güven ipotek Hükümet kayıtlı finansal şirket onaylanmıştır.
  Eğer bir iş erkek ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir mali mısın
  karışıklık veya kendi işinizi kurmak için para gerekiyor?
  Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek için kredi gerekiyor ya da
  Güzel bir iş başlatmak? Biz kredi teklif
  % 3 faiz oranı.
  e-posta yoluyla bize ulaşın: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  şirket ::: WIN GÜVEN MORTGAGE
  adres ::: 57ae oba emlak yol
  p.o. kutusu ::: 5235w
    E-posta yoluyla: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  YanıtlaSil
 103. Win güven ipotek Hükümet kayıtlı finansal şirket onaylanmıştır.
  Eğer bir iş erkek ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir mali mısın
  karışıklık veya kendi işinizi kurmak için para gerekiyor?
  Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek için kredi gerekiyor ya da
  Güzel bir iş başlatmak? Biz kredi teklif
  % 3 faiz oranı.
  e-posta yoluyla bize ulaşın: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  şirket ::: WIN GÜVEN MORTGAGE
  adres ::: 57ae oba emlak yol
  p.o. kutusu ::: 5235w
    E-posta yoluyla: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  YanıtlaSil
 104. Merhaba, vb bir iş kredisi, kişisel kredi, ev kredisi, arıyorsunuz ..?
  Şu anda herhangi bir ilgi ile Kişisel ve İş Kredisi sunuyoruz
  bireysel
  1 ile 30 yıl arasında% 2 faiz oranıyla.
  Adı:
  Doğum tarihi :
  Cinsiyet:
  Medeni hal:
  Adres:
  Şehir:
  Ülke:
  Telefon:
  Kredi miktarı:
  Kredi Süre:
  Net aylık gelir.
  Bizimle iletişime geçin: dporterwintrustmort gage@outlook.com

  YanıtlaSil
 105. WIN GÜVEN MORTGAGE
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık

  Eger Bir iş başlatmak Için Bir kredi ihtiyacım var mı? Alir
  kredi faturalarınızı ödemek Için? Şu anda biz sunuyoruz
  eğitim kredileri, işletme kredileri, ev kredileri, tarım kredileri,
  Eger GEREKİYORSA, Bireysel kredi, otomobil kredileri, vb
  , Kredi ilgi ifade biz böylece
  Boyutu Daha Fazla Bilgi gondermek.


  E-POSTA ADRESİ -[dporterwintrustmortgage@outlook.com

  YanıtlaSil
 106. Ben Loredana Beretta ilgileniyor nazik üzerinden e-posta bana ulaşın eğer acilen% 3 faiz oranı ile Uluslararası Ülkelerine kredilerin farklı tür işlemek özel bir kredi borç veren duyuyorum: loredana_beretta@aol.com

  Slogan: Sizin mutluluğunuz bizim memnuniyetidir

  Bizim sloganı ile canlı Biz Yardımcı Olabilirsiniz

  YanıtlaSil
 107. Ben Loredana Beretta ilgileniyor nazik üzerinden e-posta bana ulaşın eğer acilen% 3 faiz oranı ile Uluslararası Ülkelerine kredilerin farklı tür işlemek özel bir kredi borç veren duyuyorum: loredana_beretta@aol.com

  Slogan: Sizin mutluluğunuz bizim memnuniyetidir

  Bizim sloganı ile canlı Biz Yardımcı Olabilirsiniz

  YanıtlaSil
 108. İyi günler,
  meşru bir kredi almak her zaman mali ihtiyaçları olan müşteriler için büyük bir sorun olmuştur. kredi ve teminat sorunu şey istemcilerin her zaman meşru bir borç veren bir kredi arayışında endişe edilmektedir yaptım vardır. Ama Bayan Benita 5,000 milyon 280 Hizmetlerimiz arasında değişen bir kredi için ayarlayabiliriz industry.We borç verme fark yaptı: -

  * Yatırımcılar Krediler ..........
  * Borç Konsolidasyon ...........
  * İkinci Mortgage
  * İşletme Kredileri ........
  * Bireysel Krediler ...............
  * Uluslararası Krediler

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100. Tek yapmanız gereken istediğiniz Tam olarak ne bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. MRS ARNA LISA.says "EVET" bankalar "HAYIR" demek. Son olarak, biz e-posta yoluyla bize ulaşın kredi satın alma hakkında daha fazla bilgi capital.For sınırsız olması için küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kurumlar fon: [homecredit02@hotmail.com] lütfen o bu ucuz teklife hemen yanıt verdi ,

  KREDİ BAŞVURU FORMU: GEREKLİ KİŞİSEL BİLGİLER

  İsim: ..............
  Adı: ........................
  İletişim Adresi: ....................
  Şehir / Posta Kodu: ....................
  Durum: ...................
  Ülke: ..................
  Tür: ............
  Doğum (yyyy-aa-gg) Tarihi: ...................
  Telefon: ....................
  Medeni Durum: ..................
  Meslek: ..................

  KREDİ BİLGİLERİ

  Bir kredi olarak gereken miktarda: ......................
  Kredinin Amacı: ........................
  Kredi Süre: .....................
  Aylık gelir: ............................
  önce sana Uygulamalı çevrimiçi kredi var (evet veya hayır)

  [Homecredit02@hotmail.com] NOT: E-posta ile bize ulaşın EMİN VE Bize Ulaşmak önce bir KREDİ CİDDİ OLMASI GEREKTİĞİNİ.

  dikkatle

  Yönetimi. Bayan Benita

  E-POSTA ÇALIŞIYOR

  YanıtlaSil
 109. İyi günler,

  Bu nazik fazla bilgi için aşağıdaki başvuru formunu doldurun kişisel kredi veya işletme kredisi için başvuran ilgilenen varsa şu anda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi verdiklerini kamuoyunu bilgilendirmek için şimdi lütfen bize ulaşın e-posta yoluyla: mrjameswalters990@hotmail.com

  BORÇLU BİLGİ GEREKLİ

  Adı:
  Ülke:
  E-posta:
  Seks:
  Yaş:
  Telefon:
  Tutar Gereken:
  Meslek:
  Kredi Süre:


  selamlar

  Bay James

  mrjameswalters990@hotmail.com

  YanıtlaSil
 110. 15 dakika ·

  BÜYÜK ILLUMINATI kardeşleri Hûd'u BUGÜN KATILIN VE DAHA İYİ BİR VE MUTLU BİR YAŞAM CANLI HOŞGELDİNİZ. Zenginlik ve FAME BÜYÜK TAPINAĞI HOŞGELDİNİZ. Eğer bir iş, Man, politikacı, müzikal, öğrenci vardır ve zengin güçlü olabilir ve hayatta ünlü olmak istiyorum. Great aydınlatmaktadır kardeş kaput üye olarak hayallerinizi elde edebilirsiniz. Bu tüm hayallerin ve gerçekten harika aydınlatmak kardeş kaput üyesi olmak istiyorsanız tam başarmak olmak, Rab şimdi aydınlatmak irtibata geçebilirsiniz kalp arzu, Not: yeni işe üyeleri $ 500,000 $, Altın Yüzük hakkı vardır, bu koruma ve düşman sizi Guild ve Of America Birleşik Devleti ücretsiz vize olacaktır. kan paylaşmayın lütfen. Bu fırsatı kaçırmayın. Şimdi ¡¡¡BİRLEŞTİRME UNUTMAYIN Çağrı ve zengin SİZ SADECE ILLUMINATI cüppe veya daha fazla bilgi, e-posta illuminateword.net ulaşmaktan çekinmeyin İSTİYORUM EĞER KİLİSESİ girerken koyacağız DRESS ALMAK İÇİN PARA İLE OLMAK ZORUNDA ÜCRETSİZ @ gmail.com / t olmak ve (20year), Sayı (2), para güç olduğunu, güçlü bir inanç olmalıdır Illuminati ailesinin bir üyesi olmak gerektiğini unutma ve kendi diksiyonu illuminateword.net@ gmail.com

  YanıtlaSil
 111. GÜVEN mali WIN HOŞGELDİNİZ

  Biz yıllık ama aylık bileşik başına sadece% 3 için uygun faiz oranı ile Bireysel Krediler ve İşletme Kredileri sağlamak. Biz, bizim fon kaynakları hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın, genişleme ve büyüme için ihtiyaçlarını karşılamak için yaratıcı çözümler yerli hem de uluslararası uzmanlaşmak çalışır bizim
  E-posta :: dporterwintrustmortgage@outlook.com

  Biz dinlemek için sabırsızlanıyoruz
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 112. Eğer acil bir kredi ihtiyacım var? Eğer borcu vardır? ne olursa olsun durumlarda, şimdi artık, Hizmetlerimiz Hızlı olan Kolay ve Güvenli kredi endişe, size banka tarafından iptal edilmiştir ?, işinizi finanse etmek için acil kredi ihtiyacım var. Bugün $ 1,000.000 - 2000 $ kadar borç! Bu e-posta adresinden kredi bilgileri ile bize ulaşın: noramildred.loan@hotmail.com

  Not: 24 saat içinde bir ön cevap ve fon bekliyoruz

  Saygılarımızla.
  Bayan Nora

  YanıtlaSil
 113. Merhaba,
  Bu Bayan Gül Anna, özel bir kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı herkes için bir mali fırsat açmak vardır kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır terimler ve durumu bir altında bireyler, firmalar ve şirketler için% 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz. e-posta ile bize bugün: (roseannamoore70@gmail.com)

  YanıtlaSil
 114. WIN GÜVEN MORTGAGE
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
  -------------------------------------------------- ---
  GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
  Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
  Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
  herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.

  Biz aralığından kredi vermek
  1000 $ 'a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle

  Biz bireylere kredi çeşitli tip sunuyoruz ---

  Bireysel krediler
  kredileri yeniden finanse
  Yatırımcı kredileri
  Oto Kredileri
  Borç konsolidasyonu kredileri
  İşletme Kredileri
  Uluslararası Krediler


  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 115. BÜYÜK ILLUMINATI kardeşleri Hûd'u BUGÜN KATILIN VE DAHA İYİ BİR CANLI HOŞGELDİNİZ
  VE MUTLU YAŞAM. Zenginlik ve FAME BÜYÜK TAPINAĞI HOŞGELDİNİZ. Sen bir
  Zengin olmak istiyorum ve iş, Man, politikacı, müzikal, öğrenci,
  Güçlü ve hayatta ünlü olmak. Bir olmanın hayallerinizi elde edebilirsiniz
  Büyük aydınlatmak kardeş kaput üyesi. Bu tüm hayallerinizin ve
  Eğer gerçekten bir üyesi olmak istiyorsanız, kalp arzusu tamamen başarmak olabilir
  Büyük aydınlatmak kardeş davlumbaz, Rab Not şimdi aydınlatmak başvurun:
  Yeni işe üyeler 500.000 $, Altın $ ile hakkı vardır
  korumak ve düşman sizi lonca edecek Ring ve ücretsiz vize için
  Amerika birleşik devletleri . kan paylaşmayın lütfen. Bu kaçırmayın
  fırsat. Şimdi ¡¡¡BİRLEŞTİRME UNUTMAYIN Çağrı ve zengin SİZ ÜCRETSİZ SADECE
  ILLUMINATI elbise ya da koyacağız DRESS ALMAK İÇİN PARA İLE OLMAK ZORUNDA
  SİZ Daha fazla bilgi için çekinmeyin İSTİYORUM EĞER KİLİSESİ GİRME ZAMAN AÇIK
  iletişim, e-posta illuminateword.net@gmail.com / ton size unutma lütfen yapma
  İlluminati ailesinin bir üyesi olmak için olmak ve (20year) gerekir, Sayı
  (2) Para güç olduğu güçlü bir inanç olmalı ve kendi yapmak
  diksiyon illuminateword.net@gmail.com

  YanıtlaSil
 116. Merhaba, ben Bay Daniel John, yaşam süresi fırsat kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. acilen borçlarını ödemek ya da işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacı bir kredi gerekiyor mu? Sen Bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Daha fazla bilgi için arayan tüm mali sorunları geçmişte yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para kazandırıyor. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. danieljohnhome@gmail.com: Yani e-posta ile bize bugün

  YanıtlaSil
 117. Eğer iş kurmak için bir acil kredi ihtiyacınız, ya da size borcunu ödemek için bir kredi mi istiyorsunuz, Refinance için bir kredi gerekiyor mu? Eğer bir araba ya da bir ev satın almak için kredi gerekiyor mu? evet artık endişe ederse, Kredi kontrolü olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü teklif !!! E-posta yoluyla bugün bize ulaşın. (Co.operateloanservice@gmail.com)
  Hepimiz bir amaç için krediler sunuyoruz. Bugün uygulayın ve 3 iş günü içinde finanse olsun.
  - Kredinin minimum tutarı: € 2,000.00
  - Kredinin azami tutarı: € 100.000.000,00
  - Faiz oranı: yılda% 3
  Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın (co.operateloanservice@gmail.com)

  YanıtlaSil
 118. Eğer iş kurmak için bir acil kredi ihtiyacınız, ya da size borcunu ödemek için bir kredi mi istiyorsunuz, Refinance için bir kredi gerekiyor mu? Eğer bir araba ya da bir ev satın almak için kredi gerekiyor mu? evet artık endişe ederse, Kredi kontrolü olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü teklif !!! E-posta yoluyla bugün bize ulaşın. (Co.operateloanservice@gmail.com)
  Hepimiz bir amaç için krediler sunuyoruz. Bugün uygulayın ve 3 iş günü içinde finanse olsun.
  - Kredinin minimum tutarı: € 2,000.00
  - Kredinin azami tutarı: € 100.000.000,00
  - Faiz oranı: yılda% 3
  Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın (co.operateloanservice@gmail.com)

  YanıtlaSil
 119. Merhaba,
  Ben Juan Diego, yaşam süresi fırsat kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. acilen borçlarını ödemek ya da işinizi geliştirmek için bir kredi ihtiyacı bir kredi gerekiyor mu? Sen Bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Daha fazla bilgi için arayan tüm mali sorunları geçmişte yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için mali yardım ihtiyacı olan bireyler, para kazandırıyor. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta ile bize bugün: (diegosaintloans@outlook.com)

  YanıtlaSil
 120. Bir borca ihtiyacım var mı? Bir mali kriz içinde olan veya kendi iş başlatmak için paraya ihtiyacı? Kredi borcunu ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için ihtiyacın var? Seni bir düşük kredi puanı ve yerel bankalardan sermaye kredi ve diğer mali kurumlar elde etmek zor buldun? İşte bizim kuruluştan bir kredi almak için şans. Biz bireyler için aşağıdaki amaçlar ve çok daha fazlası için krediler sunuyoruz. Kişisel kredi, iş genişletme, iş başlangıç, eğitim, borç konsolidasyonu, sabit para krediler. Düşük faiz oranı % 3 kredi veriyoruz. nasıl bir kredi için uygulamak daha fazla bilgi için bize bugün ve kredi teslimat hizmeti 24 saat render temin ederim. Mali senin atılım bizim arzu ki. daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize. E-posta: kate_solution@hotmail.com

  YanıtlaSil
 121. Onur Bey merhaba. Ben kimyagerim ve yaklaşık 2,5 yıldır otomotiv sektöründe proje ve kalite bölümlerinde çalıştım. Mezuniyetim ve otomotiv tecrübem ile İsveç'te iş bulma şansım nedir sizce?

  YanıtlaSil
 122. Onur Bey merhaba. Ben kimyagerim ve yaklaşık 2,5 yıldır otomotiv sektöründe proje ve kalite bölümlerinde çalıştım. Mezuniyetim ve otomotiv tecrübem ile İsveç'te iş bulma şansım nedir sizce?

  YanıtlaSil
 123. Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,
  başka bir deyişle önce öncelikle Raymond Hills Finance Company için bekliyoruz. Eğer mali yardıma mı ihtiyacınız var? Eğer işinizi genişletmek için bir kredi gerekiyor mu? Eğer büyük ölçekli iş başlatmak için bir kredi gerekiyor mu? Eğer hayatınızı ve mevcut mali durumunu değiştirebilir krediye ihtiyacım var mı? Eğer doğru yerde şeyler koymak için acil ya da acil kredi ihtiyacınız var mı? Sonra da ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış tüm kalite kredi için doğru evde bulunmaktadır. işlenen bir dünya sınıf kredi şirketi sadece kredi vermek için. Biz% 3'lük bir alçak ve uygun faiz oranı ve sizin seçtiğiniz bir uzun vadeli geri ödeme süresi de muhtemel iş Erkekler ve Kadınlar için iş genişleme kredi vermek. İlgilenen adayların aşağıdaki bilgileri sağlayın ve aracılığıyla bizimle irtibata gerekmektedir

  Tel: +1 (325) 718-c4362
  E-posta: raymondhillsfinance@yahoo.com
  Web sitesi: http://www.raymondhillsfinance.wix.com/raymondhillsfinance

  YanıtlaSil


 124. Bu Aso tasarruf ve kredi kredi sirketidir. kisisel is için bir kredi gerekiyor, ya da tüm temizlemek için kredi ihtiyaciniz varsa

  Daha fazla bilgi için evisloanfirm@gmail.com: fatura lütfen bizim bizim burada e-posta ile temasa geçin. Bilginiz için, firmamiz

  Eger ilgileniyorsaniz lütfen bize geri almak hemen kredi ile halletmek için,% 2 faiz oraniyla kredi vermek
  2z
  Onay belgesine aktarmak.


  Dolgu ve dönüs

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  (4) Cinsiyet: .........................
  (5) Cinsiyet: ...............
  (6) Ülke:
  (7) Ev adresi: .........
  (8) E-posta adresi:
  (9) Telefon numarasi: ...........

  Bay Evis Philip

  YanıtlaSil


 125. Bu Aso tasarruf ve kredi kredi sirketidir. kisisel is için bir kredi gerekiyor, ya da tüm temizlemek için kredi ihtiyaciniz varsa

  Daha fazla bilgi için evisloanfirm@gmail.com: fatura lütfen bizim bizim burada e-posta ile temasa geçin. Bilginiz için, firmamiz

  Eger ilgileniyorsaniz lütfen bize geri almak hemen kredi ile halletmek için,% 2 faiz oraniyla kredi vermek
  2z
  Onay belgesine aktarmak.


  Dolgu ve dönüs

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  (4) Cinsiyet: .........................
  (5) Cinsiyet: ...............
  (6) Ülke:
  (7) Ev adresi: .........
  (8) E-posta adresi:
  (9) Telefon numarasi: ...........

  Bay Evis Philip

  YanıtlaSil
 126. WIN GÜVEN MORTGAGE
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
  -------------------------------------------------- ---
  GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
  Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
  Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
  herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.

  Biz aralığından kredi vermek
  1000 $ 'a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle

  Biz bireylere kredi çeşitli tip sunuyoruz ---

  Bireysel krediler
  kredileri yeniden finanse
  Yatırımcı kredileri
  Oto Kredileri
  Borç konsolidasyonu kredileri
  İşletme Kredileri
  Uluslararası Krediler


  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 127. Merhaba,
  bankalar kredi almak için aşağı döner,
  benim şirket size yardımcı olmak için burada yaklaşık Hiç endişem yok.
  Bugün bir kredi için geçerlidir.
  % 2 faiz oranı, iletişim e-posta bağlantısı kesteronlineservice@gmail.com

  YanıtlaSil
 128. Eğer herhangi bir nedenle bir kredi ihtiyacınız var mı? bir ekonomik şimdi bize ulaşın
  1000 $ minimum ve maksimum% 3 Faiz Oranında Kredi Teklif
  $ 50,000,000,00 ve ilgi varsa bize de temasa geçiniz gerekir:
  james.ben003@hotmail.com daha fazla bilgi için.

  Sen doldurun ve böylece bize şu bilgileri göndermek için gerekli
  Biz kredi ile devam edebilirsiniz
  işlem.

  Adınız:
  Adres:
  Devlet:
  Ülke:
  Seks:
  Yaş:
  Kredi miktarı:
  süresi:
  aylık gelir:
  Telefon numarası:
  Kredi amacı:

  james.ben003@hotmail.com

  Teşekkürler, biz olarak saygılarımla acil yanıt bekliyor.

  Bay James. Ben

  YanıtlaSil
 129. WIN GÜVEN MORTGAGE
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ ------ Southwell Park Road Camberley, Birleşik Krallık
  -------------------------------------------------- ---
  GÜVEN İPOTEK WIN hoş geldiniz
  Biz dünyanın her yerinde bireylere krediler sunuyoruz.
  Bizim kredi teklif kötü kredi ile insanlar için kullanılabilir
  herhangi bir teminat koymadan kredi güvenceye alın.

  Biz aralığından kredi vermek
  1000 $ 'a 90.000.000 $. % 2 oranında bir faizle

  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  WIN GÜVEN MORTGAGE

  YanıtlaSil
 130. Merhaba, size bir borçlu olarak, ihtiyacınız olan memnuniyetini alacak gibi burada, bir erkek ya da temas doğru şirketiz herhangi bir amaç için bir kredi ilgilenen bir kadın vardır. renbergborcfirm@gmail.com aracılığıyla Sir Renberg kredi Firma ile irtibata biz hayat süresi vb bireyler, firmalar, sigorta, fırsat krediyi veren herhangi bir mali güçlük içinde veya yatırım kredisi ihtiyacı misin ya da faturaları arama ödemek için bir kredi ihtiyacım var başka burada olduğu gibi tüm mali sorunlar geçmişte yapmak. Biz% 2 faiz oranı ile herhangi bir para birimi mezhep kredinin her türlü sunuyoruz. Ben size mali sorun olduğunu çözmek için kredi her türlü size yardımcı olmak için hazır olduklarını bildirmek için bu büyük orta kullanmak istiyorum. Bize e-posta: renbergborcfirm@gmail.com

  YanıtlaSil
 131. Eğer biz düşük ve uygun faiz oranı hem de bireyler ve şirketlere kredi teklif kredi veya sermaye gerekiyor. bugün kredi almak (carrenbenfirm@outlook.com veya carrenbenfirm@gmail.com) bugün bize ulaşın.

  YanıtlaSil
 132. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer bir iş erkek ya da kadın vardır ve işinizi artırmak için bir kredi ihtiyacım var ?? Eğer bir iş başlatmak için sermayeye ihtiyaç mı? senin kredi sorunları ne olursa olsun biz düşük ve uygun faiz oranı hem de bireyler ve şirketlere kredi teklif olarak, burada sizin yardımınıza geliyor.
  bugün kredi almak (carrenbenfirm@outlook.com veya carrenbenfirm@gmail.com) bugün bize ulaşın

  YanıtlaSil
 133. işinizi daha hızlı büyümek ve mali yardım yardımcı olmak için bir kredi gerekiyor mu? bu yüzden e-posta ise: goodnessloanlenders@outlook.com

  YanıtlaSil
 134. PRUDENT VE GİZLİ SERVİS KREDİ BİR kredinin teminatı İFADESİ, siz de BİR partaker OLABİLİR!

  Her biri Merhaba, ben adıyla Bayan Caro Beyaz, ABD vatandaşı değilim. Ben hemen, şimdi zengin övünebilir Rab borç veren ve başarılı bir kadına perişanlık bir seviyede, zarafet çim benim hayatımı değiştirdi gerçek okunaklı kredi götürdü nasıl tanıklık yayın için bu orta kullanmak istiyorum stres veya mali zorluklar olmadan zengin ve sağlıklı mutlu bir hayat. Bugün artık namus bir kadın olarak kabul ediyorum. internet üzerinde bir kredi almaya çalışırken ay sonra, o boşuna oldu ve bana 2000 $ toplamı kandırdı dolandırıcılığı, eline oldu. bu durumda, ben çok karışık ve çaresiz ve benim ağrıları eklemek olmayacak bir gerçek okunaklı ve gerçek kredi borç veren çevrimiçi beni bulmak için Tanrı'ya dua oldu. Bu yüzden son zamanlarda çevrimiçi bir kredi var bir arkadaşım aramaya karar verdi, biz bu konuda tartışmak ve bizim sonuçlandırılması için o RAYMOND RUSSELL INTERCONTINENTAL FİNANS DÜNYADA CEO'su Bay Russell Raymond adında bir adam bahsetti. Bu yüzden her yıl% 3 gibi düşük bir faiz oranı ile, miktarı ($ 506,000.00) için bir kredi için uygulanan ve onları benim maksimum şirket verdi ve Kurum tarafından bana verilen talimatlara uyma ve yakında benim kredi onaylandı kolayca herhangi bir stres ya da gecikme ve kredi transferi ile ilgili ve benim banka hesabına yatırılır kredinin en az iki (2) gün içinde yapılan tüm hazırlıklar olmadan. Halkım uzak ve yakın, bu büyük bir tanıklık değil mi? Bu şimdi kötü olanlar olduğu yerde hala iyi ve dürüst olanlar vardır inanmak beni yapar. (Russellintercontinentalfinance@gmail.com), hep Allah'a o cennette dua: Ben orada, gerçek ve hakiki bir kredi güvenli aşağıdaki e-posta adresi aracılığıyla Russell Raymond Intercontinental Finans irtibata memnun isteyen olduğunu size tavsiye etmek istiyorum o hayatımda yapmış iyi şeyler için onu korusun. Birçok dolandırıcılık online kredi borç veren ararken kez daha, dikkatli olun! Ben her zaman insanlara anlatmak bir şey bu kurumda bir kredi için başvuran, bir son derece iyi niyetle ve güven layık sahip olmasıdır.

  ve Tanrı korusun teşekkür ederiz

  imzalı
  Bayan Caro Beyaz

  YanıtlaSil
 135. Merhaba,
    Ben Bayan Henrietta Fernando yaşam süresi fırsat kredileri veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Sen borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredisi ihtiyacınız var? Eğer bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından geri çevirdi mı? Bir konsolidasyon ya da konut kredisi ihtiyacınız var? Burada tüm finansal sorunlar için çünkü daha fazla kendinizi yormayın. Biz kötü bir kredi var ya da para ihtiyacı% 2 oranında iş yatırım, faturaları ödemek için maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere, para ödünç. Ben güvenilir yardım ve yararlanıcı sağlamak ve size bir kredi sunmak için istekli olacak genel kamuoyunu bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum.

  Bizi e-posta: (henriettafernandoloanfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil

 
Blogger Templates